İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığınca düzenlenen Hastane Afet Planı (HAP) Eğitimi, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr Çağdaş Derdiyok‘un açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında HAP planlarının önemine değinerek, düzenlenen  eğitimlerin içerik ve uygulama yönünden bu amaca hizmet etmek için düzenlendiğini belirtip, Kursiyerlerimize başarılar diledi.

Kastamonu Il Sağlık Müdürlüğü (1)-5

Yapılan Hastane Afet Planları (HAP) eğitiminin amacı afet ve acil durumlara ilişkin risklerini önlemeyi ve azaltmayı, afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı kılmayı tüm sağlık tesislerimizde olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olmayı amaçlamaktadır.

Kastamonu'da 21 Nisan 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi? Kastamonu'da 21 Nisan 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi?

Bu maksatla Merkez ve İlçe hastanelerde görevli 27 kursiyer;  Eğitmenler, Çankırı Acil Çağrı Merkezinde Görevli Acil Tıp Teknisyeni Emine Lafçıoğlu, Kastamonu UMKE Sorumlusu Sağlık Teknikeri Gökhan Albayrak, Devrekani 1 Nolu ASHİ de görevli Paramedik Bilal Ödemiş ve Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Paramedik Oğuzhan Bozoğlu tarafından verilen eğitim ile katılım belgelerini almaya hak kazandılar.

Eğitim sonunda Kursiyer ve Eğitmenlere Katılım ve Teşekkür belgeleri verildi.

Kastamonu Il Sağlık Müdürlüğü (2)-4

Editör: Banu Türkmenoğlu