Kastamonu Esan Akü Spor Kulübü gurur yaşatmaya devam ediyor. Kulüpten üç oyuncu milli takıma seçildi.

KBSL'nin yeni ekibi Zonguldak Spor Basket 67'ye destek çağrısı KBSL'nin yeni ekibi Zonguldak Spor Basket 67'ye destek çağrısı

U 16 Milli Hentbol Takımı 1-5 Temmuz tarihleri arasında İsveç Partille’de yapılacak olan U 16 Açık Avrupa Şampiyonası için 21-29 haziranda Afyonda hazırlık kampı yapacak.

Esan Akü Merkez Spor kulübünden Elifnur Kertiş Kaleci, Sevgi Nur Yılmaz sağ kanat ve Irmak Atiye Kara sağ oyun kurucu olarak kampa katılacaklar.

Antrenör Cengiz Kesici, hedeflerinin daha fazla sporcuyu Türk hentboluna ve milli takıma kazandırmak olduğunu, geçen sene Karadağ’da yapılan Akdeniz Konfederasyon Kupasında Tuanna Gürleyen’in de görev aldığını, küçük bir sakatlığından dolayı riske girmemek adına kampa davet edilmediğini söyledi.

Geçen sene Küçükler Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan ekiple bu senede Yıldızlar Kategorisinde şampiyon olduklarını üst üste derece yapmalarını düzenli, disiplinli ve çok çalışmaya bağladıklarını belirterek, yardımcı antrenör Kadir Özdemir ve Yeşim Balcı ile birlikte daha nice başarılara imza atmayı istediklerini söyledi.

Cengiz Kesici ayrıca, her zaman yanlarında olup destek verenlere teşekkür etti.

Editör: Mehmet Salman