TCMB açıkladı: Konut fiyatlarında artış oranı belli oldu TCMB açıkladı: Konut fiyatlarında artış oranı belli oldu

Kastamonu Entegre'nin küresel teknik direktörü Yusuf İleri, şirketin dijital dönüşüm hedeflerine dair  Endüstri Haber'e açıklamalarda bulundu. Kastamonu Entegre'nin yeşil ve dijital dönüşümü hızla tamamlama odaklı olduğunu belirten İleri, dijital dönüşümün şirketin beş ana stratejisinden birini oluşturduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Bu yaklaşım, şirketimizin dijital dönüşüme verdiği önemi gösteriyor. Dünya çapındaki dijital dönüşüm trendlerini göz önünde bulundurarak, son dönemde dijitalleşme alanında önemli yatırımlar gerçekleştirdik. İş süreçlerimizde dijital sistemler artık kritik bir konuma geldi. Eskiden uzun zaman ve insan emeği gerektiren işler şimdi dijital süreçlerle daha verimli bir şekilde yönetilebiliyor."

Şirketin dijital dönüşümünde yaşanan gelişmelere örnek veren İleri, "Eskiden üretim hatlarının performansını manuel olarak Excel dosyalarında takip ediyorduk. Ancak şimdi dijital uygulamalar sayesinde tüm verileri sistem üzerinden toplayıp tesislerin verimliliğini anlık olarak izleyebiliyoruz. Bu uygulamaları mobil platformlar üzerinden kolayca erişilebilir hale getirdik. Ayrıca başka bir dijital program aracılığıyla üretim ve bakım parametrelerini anlık ve geriye dönük olarak takip ediyoruz. Oluşan arızaları veya üretimdeki sorunları analiz ederek çözüm bulabiliyoruz." şeklinde konuştu.

İleri, depolanan verilerin giderek artmasıyla birlikte veri havuzlarının genişlediğini belirterek, "Bu sayede karar destek mekanizmalarını yönetmek daha kolay hale geliyor. Tedarikçilerimizle yaptığımız işbirliklerinde geçmiş verileri kullanarak üretimde olası kalite sonuçlarını tahmin edebiliyoruz. Bu süreçlerin sonuçları dijital dönüşüm motivasyonumuzu artırıyor. Dijital dönüşüm, şirket kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline geldi ve iş süreçlerimize entegre edildi." dedi.

Kaynak: Endüstri Haber