Akaryakıtta tabela değişti: Motorin zammı pompaya yansıdı! Akaryakıtta tabela değişti: Motorin zammı pompaya yansıdı!

Ekonomi Gazetesi'nden Fatoş Karahasan, Kastamonu Entegre'nin CEO'su Haluk Yıldız, Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ve sosyal ilişkileri güçlendirmek için yürüttüğü çalışmalar nedeniyle İtalya Devleti tarafından, sınırlı sayıda verilen en yüksek onur ödülü, İtalya Cumhuriyeti Şövalyelik Nişanı'na (Ordine al Merito della Repubblica Italiana) layık görüldüğünü kaleme aldı.

Avrupa'nın üçüncü, dünyanın dördüncü büyük üreticisi konumunda olan Kastamonu Entegre, 2017 yılında İtalya'nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi Gruppo Trombini'yi satın alarak üretime İtalya'da başlamıştı.

215 milyon Euro'luk yatırımıyla İtalya'nın en büyük Türk yatırımcısı konumuna gelen Kastamonu Entegre, İtalya'da 2 bin metrekarelik bir tasarım merkezine sahip. Haluk Yıldız, şirketin İtalya'daki operasyonlarını planlayan ve uygulayan bir isim olarak öne çıkıyor.

Türkiye'nin yanı sıra, Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya ve İtalya'daki yatırımlarıyla dikkat çeken Kastamonu Entegre, dünya laminat parke üretiminin yüzde 7'sini tek başına gerçekleştiriyor.

Haluk Yıldız, Türkiye operasyonlarının yanı sıra İtalya, Rusya, Romanya, Bulgaristan ve Bosna Hersek'teki iştiraklerine liderlik ediyor. Ayrıca, MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği Başkanlığı ile TOBB Orman Ürünleri Meclisi Başkanlığı görevlerini yürütüyor.

Editör: Serkan Kebecioğlu