kastamonuentegrefuar (2)Türkiye'nin lider, Avrupa'nın üçüncü ve dünyanın beşinci büyük ahşap bazlı panel markası Kastamonu Entegre, sürdürülebilir yaşam anlayışıyla geliştirdiği yenilikçi ürünlerini sergiledi. Yeni antiviral yüzeyli Compact Panel ürünü, hijyen ve güvenlik sağlayan Safe Surface teknolojisi ile öne çıktı. Vision panel koleksiyonu ise 2024-2025 trendlerini yansıtan 21 yeni dekorla dikkat çekti.

Glossmax akrilik laklı panel, Glossmax Pro parlak panel, Evogloss PVC/PET kaplı panel, Mattplus akrilik laklı panel, Acrylic panel gibi ürünler de fuarda ilgi gördü. İtalya tesisinde geri dönüştürülmüş hammaddeden üretilen dekorlar ve Blue Angel sertifikalı Floorpan laminat parke koleksiyonu da tanıtıldı. Su geçirmezlikleri ve hijyen özellikleriyle dikkat çeken parke ürünleri büyük ilgi gördü.

Kastamonu Entegre ayrıca, bakterilere ve virüslere karşı koruma sağlayan Hijyen Plus ve Anti Statik Parke gibi yenilikçi zemin ürünleriyle de dikkat çekti. Çevre dostu Pureboard levha ve kahve atıklarından üretilen levha prototipi de fuarda sergilendi. Kastamonu Entegre'nin Ar-Ge Merkezi'nde geliştirilen inovatif ürünler ve prototipleri de ziyaretçilerin ilgisini çekti.

aminat parkede yeni teknolojiler
Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip laminat parke üreticisi olan Kastamonu Entegre, çevre dostu üretimi belgeleyen Blue Angel sertifikalı Floorpan laminat parke koleksiyonundan İntermob’a özel bir seçki hazırladı. Floorpan koleksiyonundan Palace, Stonex, Elite, Prime, Wings ve River serilerinin sergilendiği fuarda, parke ürünleriyle ilgili yeni teknolojiler de tanıtıldı.

Floorpan ürünlerinin tamamı “24 Saat Suya Dayanıklı” olma özelliğiyle dikkat çekerken, suya dayanıklılığı 48 ve 72 saate varan laminat parkeler büyük ilgi gördü.

Tüm parke ürünlerine entegre ettiği Hijyen Plus teknolojisiyle 24 saat içerisinde yüzeyde görülmesi beklenen bakteriyel aktiviteleri %99.9 oranında engelleyerek yaşam alanlarını güvence altına alan Kastamonu Entegre, bir yeniliğe daha imza atarak Floorpan ürünlerine Safe Surface özelliğini ekledi. Bakteri ve mantarların yanı sıra zorlu virüslere karşı da etkili olan Safe Surface teknolojisi; çocuk odaları, okullar, sağlık yapıları gibi yüksek hijyen gerektiren mekânlarda sağlığı güvence altına alıyor. 

Kastamonu Entegre’nin yenilikçi zemin ürünleri ise standın inovasyon alanında sergilendi. Anti Statik Parke, ofis ortamlarında ve evlerde gün boyu biriken elektrik yükünü azaltarak, insan vücudunda biriken elektriği ve buna bağlı oluşan stresi azaltmaya yardımcı oluyor. Farklı kalınlık ve ebatlarda üretilebilen Tekno Zemin ise yükseltilmiş ofis zeminleri, sahne ve platformlar için estetik ve konforlu bir mekân çözümü sunuyor.

kastamonuentegrefuar (5)

İnovasyon alanında ortak geleceğimize odaklanan ürünler sergilendi
Kastamonu Entegre’nin çevre dostu levhası Pureboard da ilk kez İntermob’da tanıtıldı. Ahşap bazlı panellerde sıfır formaldehit emisyonuna işaret NAF (No-added formaldehyde) özellikli Pureboard, inovasyon alanının yoğun ilgi gören ürünleri arasında yer aldı. Standart yonga levhanın yer aldığı tüm alanlarda kullanılabilen NAF ürünler, uyku esnasında solunan iç ortam hava kalitesi nedeniyle yatak odası mobilyaları başta olmak üzere, mutfak dolapları ve yemek masalarında tercih ediliyor. 

Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında kahve atıklarını biyo-hammadeye dönüştüren Kastamonu Entegre, Wastespresso iş birliğiyle gerçekleştirdiği Kahve Atıklarından Levha prototipini fuardaki inovasyon alanında ilk kez sergiledi. 

Ziyaretçiler, Kastamonu Entegre’nin Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği inovatif ürün örneklerini ve prototipleri tanıttığı inovasyon alanına yoğun ilgi gösterdi.

200 kilometreyi 20 liraya: Emirhan Kaya'dan şaşırtan elektrikli araç projesi! 200 kilometreyi 20 liraya: Emirhan Kaya'dan şaşırtan elektrikli araç projesi!

kastamonuentegrefuar (4)kastamonuentegrefuar (3)