Kastamonu'da bulunan sivil toplum örgütü Deniz Feneri Derneği'nin İl Temsilcisi Halit Bitkin, Afrika seyahatlerinin temiz suyun önemini anlamasında büyük bir etkiye sahip olduğunu belirtti. Bitkin, yaptığı açıklamada, "Birçok kez Afrika'ya gittiğimde özellikle temiz suyun ne kadar büyük bir nimet olduğunu daha iyi anladım" dedi.

Dernek olarak hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahseden Bitkin, "Sayenizde Kastamonu olarak 92 adet su kuyusu açarak içilebilir suyu hasret gönüllere teslim ettik" şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanlığı ile birlikte yürütülen önemli bir projeye de değinen Bitkin, "1000 şehidimize 1000 su kuyusu projesi kapsamında Kastamonulu 19 şehidimiz adına yardımlarınızla su kuyuları açtık" diyerek, bu projenin toplumda büyük bir etki yarattığını vurguladı.

Kastamonulu Şehit Polis Nihat Karakoca'nın adını yaşatmak ve vefalarını göstermek amacıyla su kuyusu açma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Bitkin, "Bilmediğimiz dillerden dualar almak ve bayrağımızla ecdad gibi çorak topraklara, susayan gönüllere can olmak derdindeyiz" şeklinde ifade etti.

Bitkin, Kastamonuluları bu anlamlı projeye destek vermeye davet ederek, "Az çok demeden bu sadaka-yı cariyeye desteğe bekleniyorsunuz" çağrısında bulundu.

Destekte bulunmak isteyenler için bilgiler şöyle:

ZİRAAT KATILIM BANKASI IBAN NO: 82 0020 9000 0000 9999 0000 39
Alıcı: Deniz Feneri Derneği