Kastamonu'da 11 şahsa uyuşturucudan işlem! Kastamonu'da 11 şahsa uyuşturucudan işlem!

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı'nın koordinasyonunda Türkiye genelinde büyük çaplı operasyonların gerçekleştirildiğini duyurdu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Erzincan'dan Aydın'a kadar uzanan geniş bir coğrafyada gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 936 ekip tarafından harekete geçildiğini bildirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde Kastamonu, Erzincan, İstanbul, Balıkesir, İzmir, Şanlıurfa, Ankara, Mersin, Osmaniye, Adana, Samsun, Kocaeli, Konya, Malatya, Bursa, Denizli, Muğla, Kilis, Gaziantep, Van, Bitlis, Adıyaman, Antalya, Afyonkarahisar, Amasya, Düzce, Batman, Eskişehir, Kayseri, Niğde, Kırşehir, Bilecik, Çorum, Kırklareli, Elazığ, Gümüşhane, Karaman, Kırıkkale, Diyarbakır, Trabzon, Bingöl, Artvin, Çanakkale, Erzurum, Hatay, Isparta, Mardin, Tekirdağ, Aksaray, Nevşehir, Yozgat ve Aydın'da operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlara 2 bin 340 personel, 9 hava aracı ve 38 narkotik dedektör köpeğinin katıldığını ifade eden Bakan, bu operasyonlar neticesinde 363 şüphelinin yakalandığını ve büyük miktarlarda uyuşturucuyla ele geçirildiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya, halkın sağlığını tehdit eden uyuşturucu tacirleri ve organize suç örgütleriyle kararlı bir mücadele yürütüldüğünü vurgulayarak, "Milletimizin desteği ve dualarıyla, bu alandaki çabalarımız sürecek. Kaçacak yerleri kalmayacak." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA