Kastamonu’da 207 yer denetlenirken 884 şahıs kontrol edildi! Kastamonu’da 207 yer denetlenirken 884 şahıs kontrol edildi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Mayıs'a ilişkin hava durumu raporunda Kastamonu dahil 34 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. 5 günlük hava tahminine göre gök gürültülü sağanak yağış, pazartesi gününe kadar etkisini sürdürecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Anadolu, İç ve Doğu Akdeniz, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlılı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Kastamonu, Sinop, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri ile Adana’nın kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

4 GÜN BOYUNCA SÜRECEK

Bugünden itibaren pazar günü de dahil olmak üzere 4 gün boyunca, yurdun en güneybatı kesimleri dışında tüm yurtta aralıklarla yağışlar görüleceğine dikkat çeken Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, "Perşembe günü bu yağışlar özellikle doğu kesimlerde etkili olacak. Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu bölgesinde bir de Güney Doğu Anadolu bölgesinin doğusunda perşembe günü yağışların etkili olmasını bekliyoruz. Onun için doğu bölgelerimizde yağış görüldükten sonra cuma ve cumartesi günü yine Doğu bölgelerimizde Trakya'da yine kuvvetli yağışlar göreceğiz. Bununla ilgili de yine Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün adresinden uyarılarımızı takip etmekte fayda var. Pazartesi günden itibaren ise birkaç gün boyunca batı bölgelerde yağış yok, sadece doğu bölgelerde sağanak yağışlar devam edecek diyebiliriz" dedi.

Editör: Ercan Çatal