Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak açıklamalarda bulundu.

Başkan Baltacı, “Bu kadim şehrin güzel insanları. Sizlere seçim dönemi boyunca sözünü verdiğimiz sürdürülebilir bütçe yönetimi ve mali disiplini sağlanması için gerekli adımları atmaya başladık” diyerek sözlerine başladı.

Aldıkları kararları, şeffaflık ilkesi gereği kamuoyuyla paylaştıklarını ve paylaşmaya devam edeceklerini belirten Baltacı; “Biz yurttaşlarımıza temel belediyecilik hizmetlerinin en iyisini ulaştırma anlayışını egemen kılan bir tutumda olacağız” dedi.

Baltacı, Kastamonu Belediyesi’nin yurdumuzun dört bir yanında doğru belediyecilik örneklerinden öğrenen, en iyi belediyecilik örneklerini sunan ve çalışan bir belediyecilik anlayışının heyecanını duyduklarını dile getirdi.

Zirai ilaç ve gübre bayilerine bilgilendirme toplantısı Zirai ilaç ve gübre bayilerine bilgilendirme toplantısı

“Belediyemizin tahsil edilmeyi bekleyen önemli alacakları var”

Kastamonu’yu hak ettiği noktaya hep birlikte çıkarabileceklerini ve bunun için çok çalışmaları gerektiğinin farkında olduklarını ifade eden Baltacı; “Bizdeki verilere göre belediyemizin tahsil edilmeyi bekleyen önemli miktarda su ve emlak gibi alacakları var. Öyle ki yüksek borç yükü altında devraldığımız belediyemizin bütçe yönetimi ve mali disiplinin sağlanması yuvamız dediğimiz Kastamonu’ya daha iyi hizmet sunulması, projelerin vakit kaybetmeden hayata geçirilmesi için vatandaşlarımızın tıpkı elektrik, doğalgaz ve telefon faturalarında olduğu gibi su faturaları ile emlak vergilerini gününde ödemesinin önemli olduğunun bilinmesini istiyorum. Tüm hemşehrilerimden bu konuda hassasiyet ve destek bekliyorum” diye konuştu.

Editör: Ercan Çatal