35 yıl sonra CHP'nin Kastamonu’da ilk defa yönetimi devralmasıyla Kastamonu Belediyesi’nde ayrıca şaşırtan bir tesadüf de ortaya çıktı.

1989 yerel seçimlerinde SHP'den Belediye Başkanı seçilen Faruk Nuhoğlu'nun döneminde, Belediye Meclisine seçilen üyelerden 26 yıl ülkenin değişik illerinde hakimlik ve Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerini üstlenen İrfan Seydioğlu, Kastamonulu olduğu halde rahmetli Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit hükümetlerinde belki de bir ilk olarak kendi memleketi Kastamonu’da Başsavcılık görevini yaptı.

Kastamonu Belediyesi (1)

TUFAN SEYDİOĞLU, BABASININ İZİNDE

Uzun yıllar devlete ve millete hizmet eden İrfan Seydioğlu 1984 yılında emekli olup, avukatlık görevine devam etti. 1989 Yerel Seçimlerinde, Faruk Nuhoğlu’nun belediye başkanlığı döneminde kontenjanından SHP Belediye Meclis üyesi seçildi. Babasının belediye meclis üyesi seçildiği yaşlarda 2024 yerel seçimlerinde babasının izinden yürüyen Tufan Seydioğlu da Belediye Meclisine seçilerek tarihe babası gibi adını yazdırmayı başardı.

Tufan Seydioğlu, CHP Belediye Meclisi'nin tek belediye kökenli üyesi olarak, belediyenin çeşitli birimlerinde aktif olarak görev yaptı. Emekli olduktan sonra, 2018 yılında görevlerini sonlandıran Tufan Seydioğlu, Hasan Baltacı liderliğindeki "sosyal belediyecilik" anlayışıyla hizmetlerini sürdürmeyi amaçlıyor.

Rahmetli avukat İrfan Seydioğlu'nun torunları da aile geleneğini sürdürüyorlar. İstanbul'da kendi bürosunu açarak 7 yıldır avukatlık mesleğini icra eden İlayda Seydioğlu ile Eskişehir Hukuk Fakültesi'nde öğrenim gören İrfan Arda Seydioğlu, dedelerinin izinde ilerleyerek hukuk alanında kariyerlerini devam ettiriyorlar. Bu tesadüfi durum, Seydioğlu ailesinin hem belediye hem de hukuk alanındaki varlığını sürdürme isteğini gösteriyor.

Kastamonu Belediyesi (3)

Kastamonu İYİ Parti’de şok istifa! Kastamonu İYİ Parti’de şok istifa!

Editör: Banu Türkmenoğlu