Eski Devlet Başkanı Masum Türker’in Kastamonu Belediye Başkan Adayı olacağını iddia ettiği Yaşar Özdemir kimdir?..

Murat Başesgioğlu: "Kastamonu’muzun önündeki yıllara talibiz" Murat Başesgioğlu: "Kastamonu’muzun önündeki yıllara talibiz"

Yaşar Özdemir kimdir?

Yaşar Özdemir, 14 Kasım 1978 tarihinde Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. İlk ve ortaöğrenimini Çatalzeytin Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda başarıyla tamamladı.

Lise eğitimine Üsküdar Ticaret Meslek Lisesi'nde başlayan Özdemir, iki yıl süren bu eğitimin ardından Kastamonu Ticaret Meslek Lisesi'ne geçerek lise öğrenimini burada tamamladı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Özdemir, akademik kariyerine Kastamonu Üniversitesi'nde Siyasi Bilim ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaparak devam etti.

2006 yılında Çorlu 105. Topçu Alayı'nda askerlik görevini tamamlayan Özdemir, evli olup iki çocuk babasıdır. Mesleki kariyerine mali müşavirlik yaparak devam etmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği görevler arasında, 2013-2016 yılları arasında Kastamonu Mali Müşavirler Odası Denetim Kurulu Başkanlığı, 2016-2022 yılları arasında Kastamonu Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2022'den itibaren devam eden Kastamonu Mali Müşavirler Odası Onursal Başkanlığı bulunmaktadır. Ayrıca, 2023'ten itibaren Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) TÜRHAK Yönetim Kurulu Üyeliği, 2021'den itibaren Kızılay Kastamonu Üyeliği, 2019'dan itibaren Kastamonu Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2015-2020 yılları arasında Kastamonu MÜSİAD üyeliği gibi görevleri aktif olarak sürdürmektedir.

2015 yılında Kastamonu Adalet ve Kalkınma Partisi İl Kongresi'nde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Özdemir, bu süreçte İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İnsan Hakları Birim Başkanlığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanlığı gibi önemli görevler üstlendi. 2017'de İl Başkanı adayı olarak Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği sözlü mülakat, 2018'de Milletvekilliği Aday Adaylığı süreci ile devam etti. Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi olarak halen aktif siyasi görevlerini sürdürmektedir.

Editör: Mehmet Salman