Karaş Ortaokulu, İlimizde düzenlenen 2023-2024 Öğretim Yılı Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışmalarına 4 kategori 24 branşta katılım sağladı. Yarışmalarda 3 kupa ve 21 madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Karaş Ortaokulu Müdürü Ümit Karaköse, öğrencileriyle gurur duyduğunu söyleyerek öğretmenlerine teşekkür etti. Eğitim-öğretimde spora, sosyal etkinliklere önem verdiklerine dikkat çeken Okul Müdürü Karaköse şöyle dedi:

"Okul olarak akademik başarıların yanında sosyal ve sportif faaliyetlere de önem vermekteyiz. Bu çerçevede atletizm alanında ilimizde düzenlenen bütün kategorilere katılım sağladık ve farklı branşlarda öğrencilerimizin kupa ve madalya kazanmasıyla, bu çabamızın karşılığını aldık. Benzer şekilde il genelinde düzenlenen akıl ve zekâ oyunları yarışmasına katılım sağlayarak bu alanda da emeklerimizin karşılığını madalyalar kazanarak almış bulunmaktayız. Karaş İlkokulu ve Ortaokulu Müdürlüğü olarak misyonumuz sadece akademik değildir. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere azami ölçüde önem vererek; çoklu zekâ kuramına göre öğrencilerimizi, hayata hazır bireyler yetiştirmek misyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize bu gururu yaşatan başta Beden Eğitimi öğretmeni Işıl Dravor ve öğrencilerimizi canı gönülden tebrik eder, başarılarının devamını dilerim."

karaş ortaokulu

Karaş Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Işıl Dravor ise, okullarının Kastamonu merkeze 15 km uzaklıkta bir köy okulu olması nedeniyle çalışma alanı ve şartların kısıtlı olmasına rağmen, öğrencilerinin elde ettikleri başarılarla gurur duyduğunu ifade etti ve mutluluğunu şu sözlerle ifade etti:

Kastamonu Üniversitesi personel alım sonuçları açıklandı Kastamonu Üniversitesi personel alım sonuçları açıklandı

"Antrenmanları köy yollarında ve okulun yanındaki toprak alanda yapıyoruz. Bu imkânsızlıklara ve zor şartlara rağmen alınan başarıdan çok mutluyum. Bana ve okulumuza bu gururu yaşatan öğrencilerime teşekkür ediyorum, onlarla gurur duyuyorum." (Mine Akçakoça Özgür)

karaş ortaokuluKaraşortaokulu (5)Karaşortaokulu (6)Karaşortaokulu (3)

Muhabir: Mine Akçakoça Özgür