Kongrede konuşan CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, “Bugün bu kürsüye Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kastamonu’daki ilk kadın il başkanı olmanın gururuyla çıkıyorum. Bu gücü sizlerden aldığımın bilinmesini istiyorum” dedi.

Kastamonu’nun çocukları, kadınları, anneleri için mücadele ettiklerini ve bu mücadelenin sonunda şehrin geleceği için önemli bir başarı elde ettiklerini söyleyen Karabacak, “Bizler çalıştık Kastamonu kazandı. Bu süre zarfında her biriniz evinden, işinden, çocuğundan fedakârlık yapıp, bu şehrin geleceğine omuz verdiniz” diye konuştu.

“KADINLARIN AKTÖR OLDUĞU BİR SİYASETİ HEP BİRLİKTE İNŞA ETMELİYİZ”

Şerife Bahçeci CHP’de! Şerife Bahçeci CHP’de!

Bundan sonraki görevlerinin Cumhuriyet Halk Partisi’ni ilk seçimde iktidara taşımak olduğunu ifade eden Dilek İlke Karabacak’ın açıklamaları şöyle:

“Şimdi önümüzde yeni bir görev var, yeni bir sorumluluk var.  O görev, o sorumluluk Cumhuriyet Halk Partisi’ni ilk seçimde iktidara taşımaktır. O nedenle; Kadının ortak olmadığı bir düzenin barışı getirmediğini, kadını yok sayan bir anayasanın şiddeti doğuracağını, kadını yok sayan bir ekonomik düzenin refah yaratmayacağını, kadını yok sayan bir siyasetin ülkeye aydınlık bir gelecek inşa etmeyeceğini herkese anlatmamız gerekiyor. Kadınların dolgu malzemesi olduğu değil siyasette aktör olduğu bir siyaseti hep birlikte inşa etmeliyiz. Bu nedenle bugün buradaki tüm kadınların önümüzdeki kongrelerde ana kademe yönetimlere, ana kademe il ve ilçe başkanlıklara talip olmaya davet ediyorum. Her daim yanınızda olacağımı bilmenizi istiyorum.”

“EL ELE, OMUZ OMUZA VERELİM, BİZE KADER DİYE DAYATTIKLARI BU KÖTÜ DÜZENİ DEĞİŞTİRELİM”

“Kastamonu’nun yiğit ve fedakâr kadınlarına seslenmek istiyorum. Baba evinize gelin Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olun. El ele verelim. Omuz omuza verelim. Bize kader diye dayattıkları bu kötü düzeni değiştirelim. Bu ülkede iyiliğin ve güzelliğin iktidarını hep birlikte kuralım. Hiçbir şey için olmasa bile gelin bunu geleceğimiz için, evlatlarımız için yapalım. Biliyorum Türkiye'de kadın olmak zor. Kastamonu’da kadın olmak zor. Bedeli fazla. Ama bu düzeni biz kadınlar değiştireceğiz. Bir kez başardık, bir kez daha başaracağız. Sözlerime son verirken Kadın Kollarımıza bugüne kadar emek veren her bir yol arkadaşıma canı gönülden teşekkür ediyor, bugün kongremizde görev alacak yeni yönetim kurulumuza şimdiden başarılar diliyorum. Başta Genel Başkanımız Özgür Özel olmak üzere kadınların siyasette aktör olmalarının önünü açan parti meclisi üyem yoldaşım Hikmet Erbilgin’e ve belediye başkanım yoldaşım Hasan Baltacı’ya tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Uzun bir yoldan geldik. Uzun bir yola çıkıyoruz. Dün başardık. Biliyorum ki bugün de başaracağız. Yolumuz açık olsun.”

Muhabir: Serkan HORUZ