Kastamonu’da umudu el birliği ile yeşerteceklerini söyleyen İlke Karabacak, “Umudu yeniden yeşerteceğiz, el birliğiyle büyüteceğiz. Bu şehirde umudu yeniden hakim kılacağız.  Çünkü; Kastamonu için umut, denenip yanılmışlarda değildir. Çünkü; Kastamonu için umut, eşkıyalığı, zorbalığı yol seçmişlerde değildir. Kastamonu için umut buradadır, yanımızdadır, aramızdadır. Kastamonu için umut sizin var etiğiniz Bizim Hasan’dadır.”  dedi.

Parti binası önünde gerçekleştirilen programda İl Başkanı İlke Karabacak’ın yaptığı konuşma şöyle:

“İnsanlar nasıl kendilerini konuşarak ifade ediyorsa; kurumlar ve siyasi partiler de yaptıkları işlerle ortaya koydukları tavırla kendilerini tarif ederler. Aslında uzun süredir söylenecek her şey söylendi. Kastamonu için konuşulacak çoğu şey konuşuldu. AK Parti ve MHP geçtiğimiz günlerde belediye başkan adaylarını açıkladı. Lafı dallandırıp budaklandırmaya gerek yok: Bu şehre insani nezaketten uzak, rajon kesmeyi siyaset sananlar başkan olamaz. Bu şehre pudra şekercilerin, rantiyecilerin hamisi olanlar başkan olamaz. Bu şehir bunu içine sindirmez, sindiremez."

“MİLLETİN SESİNE KULAK VERDİK”

"Bizde, Kastamonu’ya bunu reva görülmesini, Kastamonuluların onuruna dokunulmasını kabul edemezdik, etmedik. Bu şehrin arsalarını haraç mezat takas edenlere karşı bu şehrin bir karış toprağına sahip çıkanlar var dedik. Bu şehirde şatafata, harama el uzatanlara karşı liyakat var, millet var, evladınız, arkadaşınız, kardeşiniz var dedik. Gönlünüzde kim varsa, duanızda kim varsa adayımız odur dedik. Kastamonu kimi aday görmek istiyorsa adayımız o olacak dedik.  Milletin sesine kulak verdik. Kastamonu’nun Ankara’daki sesi, eli, yüreği olan, dara düşenin yanına koşan Hasan Baltacı’yı bizim Hasan’ı siz aday görmek istediniz, bizde belediye başkanı adayı gösterdik. Kastamonu’muza hayırlı olsun, Kastamonu’muza uğurlu olsun.

Her zaman olduğu gibi omuz omuza, birlikte bu şehre hizmet etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Çok çalışacağız. Bu şehirle ilgili hayallerimizi sokak sokak, mahalle mahalle, hane hane anlatacağız.  Umudu yeniden yeşerteceğiz, el birliğiyle büyüteceğiz. Bu şehirde umudu yeniden hakim kılacağız.  Çünkü; Kastamonu için umut, denenip yanılmışlarda değildir. Çünkü: Kastamonu için umut, eşkıyalığı, zorbalığı yol seçmişlerde değildir. Kastamonu için umut buradadır, yanımızdadır, aramızdadır. Kastamonu için umut Cumhuriyet Halk Partisi’dir, Kastamonu için umut sizin var ettiğiniz Bizim Hasan’dadır. Bereket ve huzur Bizim Hasan’dadır. Samimiyet ve güven Bizim Hasan’dadır. Oy verenlerin başını bir kez olsun öne eğdirmediği için Bizim Hasan’dadır.  Kastamonu’nun Kastamonuluların hakkını savunmaktan geri durmadığı için bizim Hasan’dadır."

“KASTAMONU’DA DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR”

“Değerli hemşerilerim; Kastamonu, iktidar ve ortağını yıllarca denemiş ama hep aynı hayal kırıklığını yaşamaya mahkûm edilmiştir.  Bugün bu şehrin geleceğine umutla bakamıyor, kaygı duyuyorsak; artık Kastamonu’da değişim zamanı gelmiştir. İşçisiyle, memuruyla, esnafıyla, iş insanıyla, genciyle, emeklisiyle daha güzel, daha adil, daha güvenli bir Kastamonu inşa etmek çok yakındır.”

Murat Başesgioğlu: "Kastamonu’muzun önündeki yıllara talibiz" Murat Başesgioğlu: "Kastamonu’muzun önündeki yıllara talibiz"

“BU ŞEHRİN KADINLARINI 31 MART’TA KASTAMONU’NUN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇAĞIRIYORUM”

“Ancak hayal ettiğimiz Kastamonu’yu inşa etmek bu şehrin kadınlarıyla mümkündür. Bu nedenle ve özellikle ben bu kadim şehrin kadınlarına, seslenmek istiyorum. Sevgili kız kardeşlerime, ablalarıma, teyzelerime… Bu şehrin annelerine… Kastamonu’nun yiğit kadınlarına seslenmek istiyorum.  31 Mart’tan sonra evladınız bize emanet:  Onları kreşe de biz göndereceğiz, üniversiteye de biz hazırlayacağız. Bursunu da vereceğiz, sabah içeceği sütünü de biz temin edeceğiz.  Çocuğumu okula nasıl göndereceğim diye endişe etmeyeceksiniz.  Bu şehrin bütün kadınlarını, komşusunun kapısını çalmaya, komşusuyla oturup kahve içmeye, dertleşmeye davet ediyorum. Bu şehrin bütün kadınlarını, Çocuklarımızın, evlatlarımızın geleceği için güvenli huzurlu bir Kastamonu için Bizim Hasan’a bir oy benden, bir oy komşumdan demeye davet ediyorum. Ve bu şehrin kadınlarını 31 Mart’ta Kastamonu’nun kaderini değiştirmeye çağırıyorum. Sözlerime son verirken, Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanı olarak sizlere söz veriyorum. Huzurlu, bereketli, adil ve güvenli bir Kastamonu için çok çalışacağız. 31 Mart’tan sonra Kastamonu bize emanet. Evladınız, kardeşiniz, arkadaşınız Hasan Baltacı bugünden sonra size emanet.”

Kaynak: TV366