İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Dünya Olimpiyat Kota Elemeleri için hazırlıklarını sürdüren Olimpik Erkek Boks Milli Takımı, zorlu hava koşullarına rağmen Kastamonu'da kamp çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kastamonu'ya eskrimde 4 madalya Kastamonu'ya eskrimde 4 madalya

Milli takım, 3 Ocak'ta başladığı kamp sürecinde, 29 Şubat-12 Mart tarihleri arasında İtalya'da gerçekleştirilecek olan elemelere odaklanmış durumda. Kar yağışının etkisiyle antrenman sahaları beyaza bürünen sporcular, salon çalışmalarının yanı sıra açık alanda da performanslarını arttırmak için gayret gösteriyor.

Olimpik Erkek Boks Milli Takımı Antrenörü Tuncay Tavukçu, yaptığı açıklamada, "Avrupa Boks Olimpiyat Kota Elemeleri'nde 2 vize aldık ve büyük bir başarı elde ettik. Şimdi ise tam takım olarak olimpiyatlara gitme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mart ayındaki İtalya elemeleri için 5 sporcu ile hazırlanıyoruz. Amacımız, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na en yüksek sayıda kota alabilmek. Kampımız oldukça verimli geçiyor ve sporcularımızın motivasyonu oldukça yüksek." şeklinde konuştu.

Olimpiyatlar için yoğun bir tempoda çalışan milli sporcu Kaan Aykutsun, "Zorlu koşullarda antrenmanlarımızı sürdürüyoruz ve bunun bize katkısının olimpiyat müsabakalarında hissedileceğine inanıyoruz. Hedefimiz, olimpiyat kota maçlarında başarılı olmak ve madalya kazanmak." ifadelerini kullandı.

Karkısdemedenhazıranlıyoralr (4)Karkısdemedenhazıranlıyoralr (3)Karkısdemedenhazıranlıyoralr (1)

Diğer milli sporcu Yusuf Açık ise, "Son 2 yıldır yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve takım olarak olimpiyat kota elemelerine gitmeye hazırlanıyoruz. Zorluklara rağmen motivasyonumuz yüksek çünkü amacımız ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek." şeklinde konuştu.

Olimpik Erkek Boks Milli Takımı, hedeflerine ulaşabilmek için kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)