Kaptan, Cide Belediyesi'nin icraatlarını öven Tekiner'e sert eleştiriler yöneltti. "Sanırsınız ki anlattığı yer yaşadığımız Cide değil İtalya'nın Toscana’sı. Sanki Cide'de yaşamıyoruz, rezalete tanık olmuyoruz" diyen Kaptan, plajlardaki çöp sorunundan sokak köpeklerine kadar bir dizi soruna dikkat çekti.

Cide'nin susuzluk sorununu hatırlatan Kaptan, "Afete sığındınız, beceriksizliğiniz yüzünden Cide’yi 14 gün susuz bıraktınız" ifadelerini kullandı. Ayrıca, Belediye harcamalarını sorgulayarak, kiralık araç sayısını ve kira bedellerini kamuoyuna açıklama çağrısı yaptı.

Bozoğlu İYİ Parti’den istifa etti Bozoğlu İYİ Parti’den istifa etti

Eleştirilerini sürdüren Kaptan, Cide Belediyesi'nin turizm projelerini de sorgulayarak, "Ucube bilmem kaç katlı Betonarme yığınına ruhsat vererek ne gibi tavizlerde bulundunuz?" diye sordu.

Cide Kent Konseyi Başkanı Serdar Kaptan'ın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklanın tamamı şu şekilde oldu;

CHP Cide İlçe başkanı Sayın Hacer Tekiner; AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’yü aldatmakla suçlamış. Valla Doğan Ünlü aldatıyor mu aldatmıyor mu bilmem. Ama CHP İlçe Başkanı Cidelileri aldatmaya çalışıyor. Paylaşımında Belediyenin yaptığı icraatları anlatmakla bitirememiş. Sanırsınız ki anlattığı yer yaşadığımız Cide değil İtalya'nın Toscana sı. Sanki Cide de yaşamıyoruz rezalete tanık olmuyoruz. Sanki plajlarda ki çöpler yüzünden denize giremediğimizi hatırlamıyoruz. Çöp kovalarının taştığı fotoğrafları sildik mi zannediyorsunuz? Sokak köpekleri yüzünden çocuklarımızı Okula sabah bırakıp akşam almıyor muyuz? Hükümetin getirdiği Doğalgazın üzerini bile düzgün kapatamadınız, Araçlarımız amortisman değerini yitirdi. Araç parkına 17 tane araç kazandırdık demişsiniz..  Birçok su deposundan bahsetmişsiniz. Şimdi soruyorum sizlere; Onun için mi sizin döneminiz kadar CİDE susuz kaldı! Afete sığındınız, beceriksizliğiniz yüzünden Cide’yi 14 gün susuz bıraktınız. Turizm turizm diyorsunuz ya her defasında! Yazın ortasında bütün misafirleri dağıtıp susuzluk yüzünden Esnafın kazancına mani olmadınız mı? Şeffaf belediyesiniz ya cevap verin. Kaç tane kiralık araç kullanıyorsunuz? Değeri 500- 600 bin TL olan kamyonete 40 bin TL kira ödemiyor musunuz? Hangi amaçlarla ne kadar kredi çektiniz? Bu kadar borcun içinde hiç bir icraatınız yokken hangi müdürlerinizin, hangi yandaşlarınızın odasına klima taktınız? Hangi personellerinize her gün Liman içindeki Sosyal Tesiste yemek veriyorsunuz? Emekli olan ve hali hazırda çalışan Personelin İkramiyelerini ödediniz mi? Şeffaf belediye, ulaşılabilir başkan diyorsunuz. Başkanınızı, kim nerede görmüş, ne zaman makamında kendisine ulaşmış? "Girişimcileri destekleyerek turizm anlamında bir adım ileriye taşıyacak dört yıldızlı oteli ilçemize kazandırdık" demişsiniz.. Cide’mizin kalbi Sahilin girişinde, Cide’nin nefes aldığı yere Ucube bilmem kaç katlı Betonarme yığınına ruhsat vererek ne gibi tavizlerde bulundunuz! Bulunmadı iseniz bile siz bu Ucubeye Turizm mi diyorsunuz? Burada yazmakla bitmeyecek eleştirilerime şimdilik son veriyorum.  Ancak bilmelisiniz ki Saygıdeğer Cideliler bu safsatalara kanmaz. Martın sonunda bahar mı geleceğini yaz mı geleceğini kar mı yağacağını size gösterecek, sandığı kafanıza geçirecek” ifadelerine yer verdi.

Editör: Banu Türkmenoğlu