Açıklamayı yapan İl Temsilcisi Nedim Afacan, "Milli gelirin artmasının yanında bu gelirin adil bir biçimde paylaşılması da önemlidir. Aksi halde gelir dağılımında adaletsizlikler ortaya çıkar. Gelir adaletini sağlamanın birincil yolu da memur ve emeklilerin maaşlarının belirlenmesinde ortaya konulan politikalardır” dedi.
Tüm memurların ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi gerektiğini, memur emeklilerinin Türkiye’nin en mağdur kesimi olduğunu ifade eden Afacan, “2024 yılı Emekli Yılı ilan edilmişken devletimizin memur ve emeklilerini mağdur bırakmayacağını ümit ediyoruz” diye konuştu. 

Hayvan pazarındaki yaşlı kadına yapılan jest gülümsetti Hayvan pazarındaki yaşlı kadına yapılan jest gülümsetti

Kamu Sen (2)
“MİLLİ GELİRİN ADİL BİR BİÇİMDE PAYLAŞILMASI ÖNEMLİDİR”
Nedim Afacan açıklamasını şu şekilde sürdürdü;  “Milli gelirin artmasının yanında bu gelirin adil bir biçimde paylaşılması da önemlidir. Aksi halde gelir dağılımında adaletsizlikler ortaya çıkar. Gelir adaletini sağlamanın birincil yolu da memur ve emeklilerin maaşlarının belirlenmesinde ortaya konulan politikalardır. Ülkemizi yasa boğan 6 Şubat 2023’te gerçekleşen asrın felaketinin birinci yıl dönümündeyiz. Kamu çalışanlarımızın normal zamanlarda olduğu gibi olağanüstü şartlarda da milletimizin yaralarının sarılması için nasıl canla başla mücadele ettiğine ve kamu hizmetlerinin bütün olumsuz şartlara rağmen kesintisiz bir biçimde sürdürülmesinde nasıl rol oynadığına hepimiz şahidiz. Bu çerçevede ülkemizin her köşesinde deprem, sel, yangın, afet demeden en iyi kamu hizmetini üretmek için çaba sarf eden ve milli gelire büyük katkıda bulunan memurlarımızın beklentilerine cevap verecek düzenlemelerin yapılması hepimizin arzusudur. Beklentimiz, ekonomik zorluklar içinde bulunan memur ve emeklilerimizi gözetecek kararlarla aileleriyle birlikte 25 milyona ulaşan bu kitlenin yüzünün güldürülmesi yönündedir” dedi.  (Cengiz Muhziroğlu)

Editör: Banu Türkmenoğlu