Kastamonu'da kamp başlayan Kadın Judo Ümit Milli Takımı, yeni madalyalar için hazırlanıyor. Teknik direktör Selahattin Unay ve antrenör Yasin Doğan yönetiminde devam eden kamp, Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi'nde gerçekleşiyor.

Milli takım, 2-3 Mart tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek 2024 Ümitler Nazım Canca Avrupa Kupası'na hazırlanıyor. Takım, güzel sonuçlar elde etmeyi hedefliyor ve geçen yıl elde ettiği başarıları bu yıl da sürdürmeyi amaçlıyor.

Antrenör Yasin Doğan, yaptığı açıklamada, kampta 32 sporcunun bulunduğunu ve sabah ve akşam olmak üzere çift antrenmanlarla çalışmaların devam ettiğini belirtti. Takımın Avrupa ve dünya şampiyonası öncesinde katılacağı müsabakalarda en iyi performansı gösterecek sporcuları belirleyeceğini ve en iyilerle şampiyonalara katılacaklarını ifade etti.

Doğan, milli takımın bu yıl katılacağı turnuvalar hakkında da bilgi vererek, mart ayında Antalya'da başlayacakları Avrupa Kupası'ndan sonra Çekya ve Almanya'da turnuvaların olduğunu, haziran sonunda Avrupa Şampiyonası ve eylül sonunda da Türkmenistan'da dünya şampiyonasının yer aldığını dile getirdi.

Serap Ekmekci: "Yürekten inanıyorum" Serap Ekmekci: "Yürekten inanıyorum"

Başarıya olan inancını vurgulayan Doğan, milli takımın geçmiş başarılarından ve alt yapıdaki güçlü sporculardan ilham aldığını belirtti. Takımın genç ve istekli sporcularının bu yıl da güzel sonuçlar elde edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı