Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi'nde gerçekleşen kampta, ay-yıldızlılar Kolombiya ve Fransa'dan gelen 9 boksörle birlikte 6 hazırlık maçı yapacak. Kamp, 30 Haziran'a kadar devam edecek ve sonrasında takım, Bulgaristan, İrlanda ve İtalya ile dörtlü kampa girecek.

Takım antrenörü Cemil Döndü, "Şu anda takımımız çok iyi durumda. 5 farklı sıklette yarışacak 5 sporcumuzun yanı sıra erkek boksörlerimiz de 3 sıklette mücadele edecek. Toplamda 8 sıklette Türkiye'yi temsil edeceğiz. Hedefimiz altın madalya. İnşallah, bu çalışmalarımız sonucunda Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

Kastamonu'da Özel İdare KH Spor Yaz Okulu başlıyor Kastamonu'da Özel İdare KH Spor Yaz Okulu başlıyor

Whatsapp Görsel 2024 06 25 Saat 10.05.23 A9A07455

Antrenmanların çok iyi şekilde devam ettiğini söyleyen Cemil Döndü, "Kadın Boks Milli Takımı olarak 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na hazırlık sürecinde antrenmanlarımız çok iyi bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz ay Sırbistan'da, Avrupa şampiyonasındaydık. Sırbistan'da 2 altın ve 1 bronz madalya kazandık. Şimdi, sabah ve akşam olmak üzere antrenmanlarımız oluyor. Sabah kondisyoner, patlayıcı ve dayanıklılık ile devamlılık yönünde antrenmanlarımız ve çalışmalarımız var. Akşamları da 17.30'da tekrar boks salonumuzda teknik ve taktik çalışmalarımız oluyor. Hazırlık sürecimizde bir problemimiz yok. Kolombiya ve Fransa da geldi, şu anda son etap hazırlıklarımızı yapıyoruz. Uzun zamandır Olimpiyat Oyunları'nın hazırlıklarını sürdürüyoruz. İnşallah bu çalışmalarımızın sonucunda güzel bir başarı elde edeceğiz. Milletimizin dualarını bekliyoruz" diye konuştu.

"EN AZ 2-3 ÜLKEYLE DAHA HAZIRLIK KAMPIMIZ OLACAK"
Kolombiya ve Fransa'dan gelen sporcularla 6 hazırlık maçı yapacaklarını belirten Döndü, "Kolombiya ve Fransa'nın Kastamonu'da olmasından ötürü Başantrenörümüz Nazım Yiğit sorumluluğunda bizlerin 6 tane hazırlık maçı olacak. Bundan önce de kalibrasyon maçlarına gidildi. Kalibrasyon maçlarında bir 57 kilogramda Esra Yıldız isimli boksörümüz de Paris Olimpiyatları'na vize aldı. Önce de Sırbistan'da düzenlenen Avrupa şampiyonasına katılmıştık. Bunlar da bir nebze hazırlık maçlarıydı. Şu anda kampımızda da 6 hazırlık maçımız olacak. 2 tane hazırlık maçını yaptık, 4 tane daha hazırlık maçımız olacak. Bu kampımız bittikten sonra Temmuz ayında geleceğimiz kampa da bazı ülkeleri davet ettik. Kastamonu'ya bazı ülkeler gelecek. Yine önümüzdeki ayın 16'sına kadar bir hazırlık sürecimiz olacak. Bu ülkelerin içerisinde Bulgaristan ve İrlanda var. Bağlantı yaptığımız ülkeler yine bulunuyor. Artık her ülke son etap hazırlıklarına yaklaştığı için kendi programlarına uyuyorlar. Bunlardan İtalya'yı bekliyoruz. Hangi ülkeler gelirse en az 2-3 ülkeyle daha hazırlık kampımız olacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA