Mourinho, "Ben bugüne kadar hep 'I am Jose Mourinho' diyordum. Ben Jose Mourinho. Bugünden itibaren 'Ben Fenerbahçe Teknik Direktörüyüm' diyeceğim. Eğer soruyu doğru anladıysam, benimle ilk iletişime geçen kişi Mario Branco'ydu. Bunun sonucunda Ali Koç ilk iletişime geçen kişi oldu. Buraya gelmemi tetikleyen şey bu oldu" şeklinde konuştu.

Başkan Ali Koç ise, "Sayın Yıldırım 'Mourinho ile benim sayemde anlaştılar' dedi ama işin gerçeği böyle değildi. Gerekli açıklamayı Jose Mourinho yapacaktır. Nokta atışı hamleler yapıyoruz, daha hızlıyız ve daha planlıyız. Sayın Branco yeni sezon planlamaları neticesinde yaptığı temasların sonucu bu masada hep birlikte oturuyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hentbolun minikleri parkede Hentbolun minikleri parkede

Mourinho, transfer süreciyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Her yere gittiğimde dedikodular oluyor. Transfer anlamında kimseyle konuşmadım. İsim değil proje, istikrar görmek istiyorum. Sadece isimler üzerinden değil, profiller üzerinden konuştuk. Asla isim konuşmadık."

Sportif Direktör Mario Branco ise Mourinho ile yapılan görüşme sürecini şu şekilde açıkladı: "Jose Mourinho iki yıl boyunca Fenerbahçe'nin teknik direktörü. Ondan sonra olanlar beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren kısım hocamıza sunduğumuz proje. Başkanımızın bu kulüp için sahip olduğu vizyon."

Toplantı, Mourinho'nun Fenerbahçe'ye imza atması ve gelecek planları hakkındaki sözleriyle son buldu.

Editör: Serkan Kebecioğlu