Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

İYİ Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Kadir Yalçın’ın da yer aldığı yayında gazeteciler İrfan Salcı ve Ali Sağır’ın sorularını yanıtlayan Vural, asıl amaçlarının AK Parti ve CHP ekseninde gerçekleşen iki kutuplu yapıyı bitirmek olduğunu ifade etti. 
İYİ Parti olarak öznelerinin aday değil, millet olduğunu ifade eden Oktay Vural, “Altyapı hizmetlerine erişimde Kastamonu 55’inci sırada. Sosyal yaşamda 40’ıncı sırada. Çevre iller Kastamonu’dan daha iyi durumda. Yaşam memnuniyeti açısından 43’üncü sırada. Sinop daha üst sıralarda. Çankırı ise 6’ncı sırada. Bütün bu verilere bakıldığında Kastamonu’da ki sorunları görüyorsunuz” dedi.
“KASTAMONU’NUN YAŞAMASI LAZIM”
‘Değişimde hayır ve fayda vardır’ diyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Kastamonu ekonomisinin kendi potansiyeline kavuşturacak politikalara da ihtiyacı var. Kastamonu göç veren bir il. Değişim her zaman iyidir. Değişimin önemli olduğuna inanıyorum. Çünkü gelirken yeni işler yapma motivasyonu ile gelecektir. Eskiler zaten ‘benin yaptığım yeterli ki ben yeniden seçildim’ diyecektir. O yüzden biz Kadir beyi aday gösterdik. Değişimde hayır ve fayda vardır. Mevcudu devam ettirmenin bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Kastamonu’da Kadir bey kardeşimin ve kadrolarının iyi hizmet edeceğini düşünüyorum. Güzel projeleri var. Kastamonu’nun yaşaması lazım. Ekonomik olarak ta şehrin yaşatılması lazım. Karadeniz otoyolu var ama Kastamonu unutulmuş. Bütün bunlara halkımızın cevabını sandıkta cevap vermesi lazım. Kastamonu’da en milli ve manevi değerlere sahip, hiç işgal görmemiş en fazla şehit veren illerden birine sahip insanları korkutma ve baskıyla değil değerlerine sahip çıkan ve sorunları da gündeme getiren bir yapıyla yönetilmesi lazım. ”
“OYUN BELİRLİ BİR SİYASİ ANLAMI OLSUN İSTİYORUZ”
“Halkın kendisi için oy vermesini istiyoruz. Oyun belirli bir siyasi anlamı olsun istiyoruz. Emeklinin, köylünün dertlerini işitiyoruz. Türkiye’nin her yerinde aynı feryat var. Verilecek her oy bu milletin kıymetini bilmeyenler için uyarı olabilir. Siz uyarı göndermezseniz siyasiler ‘Biz doğruları yapıyoruz. Buna rağmen halk bize oy verdi’ diyebilir.  İYİ Parti olarak hür ve müstakil bir şekilde seçime giriyoruz.  Bu milletin inancıyla ve değerleriyle uyumlu bir politikayı ön plana getirdik. Bunu yaparken de toplumun gerçek fikirlerini ortaya koyarak oy vermesini sağlamış olacağız. İYİ Parti’ye verilecek oyun anlamı budur.”
“TÜRKİYE’DE ORTA DİREK ÇÖKMÜŞ DURUMDA”
“Şuanda Türkiye’de gelir transferi, servet transferi yapılıyor. Gelirler arasındaki uçurum artıyor. Halkımız fakirleşiyor. Bunu ben söylemiyorum. Veriler söylüyor. Türkiye’de orta direk çökmüş durumda. Türkiye yüzde 4 büyüdü. Bu büyürken sadece yüksek gelirli kesimin geliri arttı. Bu politika zengini daha zengin yapan bir sistem. Bunun nedeni de enflasyon. Bu enflasyon ‘Faiz sebep enflasyon sonuç’ dediler. Faizleri indirdiler, enflasyon uzaya gitti. Şimdide faizleri yükseltiyorlar. Bu yanlış politikaların cezasını neden bir ödeyelim?”
“OY AVCILIĞI SİYASETİ BİTİRDİK”
“Bu milleti bir birine kırdırıp oy avcılığı siyaseti bitirdik. ‘Ona verirsen oyun şuna gider. Öbürüne verirsen böyle olur.’ Siyasetini bitirdik. Verilen oylar vatandaşımıza gidecek. Vatandaşlarımız Pazar gittiğinde parası yetmediği için yarım kilo ıspanak alabiliyorlar. Biz bundan razı değiliz. Biz koltuk sevdasında değiliz. İYİ Parti olarak güçlenmek istiyoruz. Milliyetçi bir parti olarak biz asıl görevimizin milletin işi ve aşıyla ilgilenmek olduğunu istiyoruz. Biz halk egemenliğini önemsediğimiz için otoriter sistemi kabul edemeyiz. Göktürklerden bu tarafa Türk devlet yönetiminde hiçbir zaman tek adam yönetimi olmamıştır.  Biz Türk geleneğine uygun bir sistem kurmak istiyoruz. Biz bu sistemi yönetmek değil, değiştirmek istiyoruz.”

Editör: Banu Türkmenoğlu