Tesislerde gerçekleştirilen idmanın ardından konuşan İlyas Kubilay Yavuz, “Buradaki aile ortamını şampiyonluk yaşadığım kulüplere benzetiyorum” dedi. 

GMG Kastamonuspor, geçtiğimiz Pazar günü oynanan 1-0’lık Soma maçının ardından tesislerde idmanlara devam ediyor. Menemen maçına hazırlanan temsilcimizde 6 maçta 4 gole ulaşan santrafor Okan Eken ve tecrübeli orta saha oyuncusu İlyas Kubilay Yavuz basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Üç puan alınan Soma maçını değerlendiren İlyas Kubilay Yavuz, “Soma maçı bizim için önemli bir maçtı. Rakibimiz genç, dinamik ve namağlup bir takımdı. Biz de bu maça iyi hazırlandık. İyi bir gidişatımız var zaten.  Saha içi, saha dışı; oynayan, oynamayan. Bu aile grubu da sahaya yansıyor. Her maç iyi çalışıyoruz. Neticesinde zor bir maçtı. Daha da kolaylaştırabilirdik, fırsatlar geldi ama değerlendiremedik. Ben de bir fırsatı değerlendiremedim. Ama maç orda kaldı. Önümüzde Menemen maçı var. Maç maç gidip inşallah hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

WhatsApp Görsel 2023-10-11 saat 16.42.05_50f5a508“BURADAKİ AİLE ORTAMINI ŞAMPİYONLUK YAŞADIĞIM KULÜPLERE BENZETİYORUM”

Türkiye’de birçok köklü kulüpte oynayan ve şampiyonluklar yaşayan İlyas Kubilay Yavuz, GMG Kastamonuspor’daki takım içi ortamı değerlendirdi. Kubilay Yavuz, “Öncelikle çok iyi bir yönetime sahibiz. Oyuncularla da abi kardeş ilişkisi yaşıyoruz. Hocamız da manevi olarak çok iyi destek ve oyun planı olarak çok iyi geri bildirimler veriyor. Takım bütünlüğü olarak çok iyi bir hava yakaladığımızı söyleyebilirim. Zaten şampiyonluklar böyle geliyor. Hava yakalamak, aile olmak gerekiyor. Bu uzun yolda zor zamanlar da olacak. Bu zamanlarda da birlik olup, hedefimize ulaşacağız. Birçok camiada oynadım. Burada oynamak benim için gurur verici. Buradaki aile ortamını şampiyonluk yaşadığım kulüplere benzetiyorum. İnşallah Allah bizi mahcup etmez” şeklinde konuştu.

“MENEMEN MAÇINI GÖZÜMÜZDE NE ÇOK BÜYÜTÜYORUZ NE DE HAFİFE ALIYORUZ”

Önümüzdeki hafta sonu oynanacak Menemenspor maçıyla ilgili de konuşan Kubilay Yavuz, “Menemen iddialı bir takım kurdu. İyi bir kadroları var. İyi başlamış olmasalar bile iyi bir kadroları var. Orada oynayan arkadaşlarım da var. Maçı gözümüzde ne çok büyütüyoruz ne de hafife alıyoruz. İyi konsantre olduğumuzda bu takımın her şeyin üstesinden geleceğine eminim ben. Güzel bir sonuç alarak hedefimize ilerlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Taşköprü zirveyi sağlama aldı Taşköprü zirveyi sağlama aldı

WhatsApp Görsel 2023-10-11 saat 16.42.05_da66bb5cOKAN EKEN: “GÜZEL BİR SEZON BAŞLANGICI YAPTIM İNŞALLAH DEVAMI GELİR”

Sezon başlangıcı olarak 6 maçta 4 gol atarak kariyerinin en iyi başlangıcını yapan santrafor Okan Eken, Soma maçında iyi oynadıklarını söyledi. Hakemin maçta penaltı pozisyonunu es geçtiğini belirten Eken şöyle konuştu:

“Soma maçında iyi oynadığımızı düşünüyorum. Oyunun geneline hakimdik. Birkaç tane de penaltı pozisyonumuz vardı hakemin es geçtiği. Onları verse daha farklı sonuç da alabilirdik. Soma takımı da çok koşan, mücadele eden dinamik bir takım. Yenmesi zor bir takım. O yüzden yendiğimiz için mutluyum. Güzel bir sezon başlangıcı yaptım. Allah inşallah devamını getirttirir. Sezon uzun bir maraton, bazı şeyleri konuşmak için çok erken. Ama bizim takımımızda çok güzel bir aile havası var. Başarının bir nevi sırrının bu olduğunu düşünüyorum. Lig ilerledikçe ve biz aynı şekilde iyi sonuçlar almaya devam ettikçe şampiyonluk için daha farklı konuşabiliriz o zaman.”

(Serdar ÜNAL – Ozan Furkan Atlamaz)