Turizmin yükselen değeri Kastamonu’nun uluslararası mecralarda tanıtılmasına yönelik olarak yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta başlayan ve Körfez ülkelerini hedef alan “Destinasyon Tanıştırma Programları” sürerken, alternatif projeler ile uluslararası işbirliklerine yelken açılıyor. Bu çerçevede, hem farklı bir gözle Kastamonu destinasyonu turizm unsurlarını görmek, hem de dünya fotoğrafçılarının bölgeye dikkatini ve ilgisini çekmek amacıyla İtalya’dan dünyaca ünlü fotoğrafçılar Kastamonu’ya geldi. Heyet 17 Haziran’a kadar ilimizde olacak.

Program kapsamında, uluslararası düzeyde fotoğraf yarışmalarında jüri üyelikleri olan Fausto MEINI, Franco MAZZA ve Mario RISTORINI Kastamonu’ya gelerek, turizm unsurlarının fotoğraf çekimlerini yapıyorlar. Kastamonu turizminin farklı değerlerini yansıtacak fotoğraf kareleri çekecek ünlü fotoğrafçılar tarafından sosyal medyadan da paylaşımlar yapılarak diğer önemli fotoğraf sanatçılarının ilgisinin çekilmesi amaçlanıyor.İTALYAİTALYA (3)

Editör: Serdar Ünal