4-7 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İl Tanıtım Günleri kapsamında, Kastamonu'nun eşsiz kültürü ve zengin mirası, İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde dört gün boyunca büyük bir coşkuyla kutlanacak.

Kastamonu Valiliği ve Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) iş birliğiyle düzenlenecek etkinliklere, birçok ilçe kaymakamlığı ve belediye katılım sağlayarak renk katacak.

Program Detayları:

İnebolu Ömer Seyfettin'in 140. doğum yılına hazırlanıyor İnebolu Ömer Seyfettin'in 140. doğum yılına hazırlanıyor
  • Tarih: 4-7 Ocak 2024
  • Yer: İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi

Kastamonu Günleri'nde Neler Var?

  • Geleneksel Lezzetler: Kastamonu'nun meşhur mutfağından lezzet şöleni! Kastamonu'nun özgün yemekleri ve tatlılarıyla damaklar şenleneceği yöresel yarışma düzenlecek.

  • Halk Oyunları ve Müzik: Kastamonu'nun zengin kültürü, geleneksel halk oyunları ve müzikleri ile sergilenecek. Anadolu'nun ritmi İstanbul'u sallayacak.

  • El Sanatları Sergisi: Kastamonu'nun el sanatları ustalarının eserleri sergilenecek. Özgün el işçiliği ve sanatseverlerin buluşma noktası olacak.

  • Kastamonu Tanıtım Standı: Kastamonu'nun tarihi ve turistik yerleriyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir tanıtım standı, ziyaretçilere ilin güzelliklerini daha yakından tanıma fırsatı sunacak.

  • Panel ve Söyleşiler: Kastamonu'nun tarihini, kültürünü ve geleceğini ele alan panel ve söyleşilere katılım sağlayarak, bilgi dolu anlara tanıklık edebilirsiniz.

Kastamonu Günleri etkinlikleri, yarın başlayacak ve dört gün boyunca devam edecek. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar Kastamonu'nun mistik atmosferini deneyimlemeye ve bu kültürel zenginliği bir arada kutlamaya davet ediliyor.

kastamonugunleri_istanbul (2)kastamonugunleri_istanbul (1) 

Editör: Serkan Kebecioğlu