Gazze'deki hükümetin medya ofisinin Telegram hesabından yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Nusayrat Mülteci Kampı 2. bölgesinde bulunan ve yerinden edilmiş insanların barındığı bir okulu bombalayarak büyük bir trajediye neden olduğu ifade edildi.

Olay yerinden alınan bilgiye göre, 27 kişinin cenazesi Aksa Şehitleri Hastanesi'ne ulaştırıldı. Hastaneye getirilen onlarca yaralı nedeniyle kapasitesinin üç katına ulaşıldığı ve hastaneye ölü ve yaralıların gelmeye devam ettiği bildirildi.

Çatalzeytin'de Taşay ailesinin acı günü Çatalzeytin'de Taşay ailesinin acı günü

Açıklamada, İsrail'in gerçekleştirdiği bu saldırıların soykırım suçu olarak nitelendirildiği ve kınandığı belirtildi. Ayrıca, Amerika'nın İsrail'e silah ve askeri destek sağlayarak bu saldırıların sürmesine katkıda bulunduğu ifade edilerek, bu duruma da tepki gösterildi.

Uluslararası Topluma Çağrı Açıklamada, İsrail ve Amerika'nın bu saldırılar nedeniyle uluslararası hukuka karşı işlenen suçlardan sorumlu tutulduğu vurgulandı. Tüm dünyaya, bu suçları ve Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları kınamaları çağrısında bulunuldu.

Uluslararası topluma ve Birleşmiş Milletler'e, Gazze Şeridi'nde sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik saldırıları durdurmak için İsrail'e baskı yapmaları çağrısı yapıldı.

Editör: Serkan Kebecioğlu