Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü, İnebolu’ya yapılacak olan yeni Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapımı ihalesi yapıldı.

İnebolu sahilinde nefes kesen tatbikat! İnebolu sahilinde nefes kesen tatbikat!

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Sağlık Bakanlığımız onayı ile projelendirilen, İnebolu Toplum Sağlığı Merkezi (T11 tipi) + Aile Sağlığı Merkezi (9 Aile Hekimliği Birimi) + 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu (ASHİ) binası Yapım İşi ihalesi yapıldı.

İnebolu İlçemizin Yukarı Hatipbağı Mahallesi 351 Ada 18 Parsel 1988,74 m2 arsa üzerine projelendirilen yeni hizmet binamızın oturum alanı 524,50 m2, toplam inşaat alanı 1573,50 m2 olup bodrum, zemin ve 1 kattan oluşmaktadır.

İlçemizde depreme dayanıklı, son teknoloji ile yapılmış, güncel mevzuatına göre projelendirilmiş, engelli bireylerimizin de ulaşımını rahatça sağlayacağı, hasta ve çalışan konforu düşünülerek tasarlanan binamızda 9+1 doktor polikliniği, 3 acil müdahale odası, 2 gebe izlem, 2 bebek izlem, 2 emzirme odası, 1 laboratuvar ve diğer mahalleri ile 9 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır.

Ayrıca topluma yönelik koruyucu sağlık hizmetlerinin verildiği T11 Tip Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yer almaktadır.

İl Sağlık Müdürlüğümüzce 25.04.2024 tarihinde yapılan ihale ile uygun teklif alınan, bahse konu binanın yapım işine mayıs ayı içerisinde başlanarak, 360 gün içierisinde yapımı tamamlanması planlanmıştır. İnebolu ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

Editör: Mehmet Salman