Kastamonu İnebolu’da S.S. İnebolu İstiklal Yolu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu.

Kurulan kooperatif için İnebolu Belediyesinden şu açıklama yapıldı:
“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından SOGEP (Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı) kapsamında desteklenen ve Belediyemiz tarafından yürütülen "İnebolu'da İşleyen Eller" projesi çerçevesinde, İlçemize ve Bölgemize istihdam sağlamak amacıyla kurulan Yöresel Ürünler ve Kestane İşleme Tesisi atölyesi için Belediyemiz Sinema ve Çok Amaçlı Toplantı Salonunda lansman ve hizmete alım programı düzenlendi.

Kastamonu Cide'de 23 Nisan coşkusu Kastamonu Cide'de 23 Nisan coşkusu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Kaymakamımız Ahmet Vezir Baycar’ın açılış konuşması ile başlayan programda, Belediye Başkanımız Mustafa Huner Özay, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Serkan Genç, S.S. Gücüm Emeğim Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif Birliği Başkanı Serpil Durgut, S.S. İnebolu İstiklal Yolu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı Kevser Dumanoğlu konuşmalarını yaptılar.

Kestane İşleme Tesisi lansman ve hizmete alım programı konuşmaların sonunda kokteyl ile sona erdi.

Programın sonunda S.S. İnebolu İstiklal Yolu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi açılış töreni düzenlenerek, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.”

Editör: Mehmet Salman