9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık gününün 103.’üncü yıl dönümü kutlamaları ve Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü, İnebolu’nun bu yıl ilk defa sınav merkezi olması nedeniyle 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS sınavı ile aynı tarihe denk geliyor.

YKS sınavına girecek öğrencilerin söz konusu tarihte İnebolu’da yapılacak 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günü Kutlamaları ile Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü programı etkinliklerinden dolayı motivasyonlarının bozulmaması ve dikkatlerinin dağılmaması konusunda yapılan toplantılarda; Kastamonu Valiliği, İnebolu Kaymakamlığı ve İnebolu Belediyesi’nce her türlü tedbirler alınırken, tüm etkinlik programının YKS sınavına girecek olan öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması üzerine oluşturulduğu ifade edildi.

İnebolu Belediyesi ekiplerince, programın gerçekleşeceği alanlarda ses sistemlerinin testleri yapılırken tören alanından okullara sesin ulaşıp ulaşmadığı da kontrol edildi. Programa katılacak olan tüm misafirler için de; Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Askerlik Şubesi ve Turgut Özakman İstiklal Yolu Parkı ile okulların olduğu güzergahta sessiz olunması uyarısının yapılması kararlaştırıldı.

“ONLARIN BİZİM GÖZÜMÜZDEKİ DEĞERİ HERHANGİ BİR SINAV İLE ÖLÇÜLEMEYECEK KADAR DEĞERLİDİR”

Taşköprü'de şiddetli fırtına çatıları uçurdu! Taşköprü'de şiddetli fırtına çatıları uçurdu!

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner 8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan YKS sınavına girecek öğrencilere başarılar dileyerek şunları söyledi;

‘’Onların bizim gözümüzdeki değeri herhangi bir sınav ile ölçülemeyecek kadar değerlidir. İnebolu Belediyesi olarak öğrencilerimizin sınav günlerinde de yanlarında olduğumuzu sınavlarının rahat geçmesi için her türlü tedbirleri aldığımızı, tüm eğitim hayatları boyunca yanlarında olduğumuz, onların kişisel ve mesleki gelişimleri için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızın bilinmesini istiyorum’’ dedi.

Editör: Ercan Çatal