İnebolu Evrenye Köyü Balıkçı Barınağında Başoğlu Balıkçılık'a ait teknenin ambarında bayat hamsiden çıktığı bildirilen metan gazından 1'i ağır 2 balıkçı zehirlendi.

Emniyet'ten 'Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum' Emniyet'ten 'Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum'

Alınan bilgiye göre, sabaha karşı Evrenye Balıkçı Barınağı'na gelen hamsi yüklü teknenin ambarında bulunan H.H. (48) ve E.S. (29) fenalaşarak balıkların içine düştü. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri balıkçılara ilk müdahaleyi yaptı. İnebolu Devlet Hastanesi'ne götürülen balıkçılar ilk müdahalenin ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Balıkçılardan H.H.'nin durumunun ağır olduğu ve entübe edildiği bildirildi.

Tekne sahibi Erdem Baş, dün tuttukları hamsiyi yoğunluk nedeniyle boşaltamadıklarını, hamsinin bayatlaması nedeniyle de metan gazı ürettiğini belirterek, "Hamsiyi zaten 50 kilometre açıkta tutuyoruz. Limana gelinceye kadar uzun süre geçiyor. Limanda da iskele yetersiz. Boşaltmak için sıra bekliyoruz. 35 yıldır bu işi yapıyorum. İlk kez başımıza böyle bir şey geldi" diye konuştu. (Kadir Yıldırım)