İNEBOLU BELEDİYESİ, KAYNAK ARAYIŞINDA

İnebolu Belediyesi, mali zorluklarla başa çıkmak ve yeni hizmetler için kaynak sağlamak amacıyla harekete geçti. Musa Mahallesi Kurtköy mevkiinde bulunan ve Ar Beton’un kiracı olarak kullandığı 3 bin metrekarelik arsa, İnebolu Belediyesi tarafından satışa çıkarıldı.

İhale sonucunda, Ar Beton'un kurucusu iş insanı Ahmet Rüzgar'ın oğlu Selim Rüzgar, Arsel İnşaat Petrol Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. adına 15 milyon 50 bin TL bedelle arsayı satın aldı.

Tosya Bahar Şenliği ile renklendi Tosya Bahar Şenliği ile renklendi

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner döneminde 2016 yılında belediyeye kazandırılan arsa, şimdi mali sıkıntıları hafifletmek için bir kaynak olarak kullanıldı. 

BAŞKAN UZUNER DÖNEMİNDE BELEDİYEYE KAZANDIRILMIŞTI

Satışı yapılan arsa, Belediye Başkanı Engin Uzuner tarafından 2016 yılında İnebolu Belediyesi’ne kazandırılmıştı. İnebolu Belediyesi, 2016 yılında İnebolu Kaymakamlığı’ndan 450 bin TL bedelle 3 parsel arsa satın almıştı. Başkan Uzuner’in ikinci döneminde satın aldığı 3 parsel arsadan beton santralinin bulunduğu 1 parsel arsa ihale ile satılarak belediyeye kaynak sağlandı. Mevcut borçların ödenmesi ve yeni hizmetler için nakit sıkıntısı yaşayan İnebolu Belediyesi, 15 milyon TL’lik arsa satışıyla biraz nefes alacak.

Kaynak: Kadir YILDIRIM