Hafta içi dahi ziyaretçi akınına uğrayan merkez, Türkiye'nin önde gelen kış turizm destinasyonları arasında yer alıyor.

Kastamonu ile Çankırı illerinin sınırlarında bulunan Ilgaz Dağı, kayak ve snowboard tutkunlarının doğal güzellikler eşliğinde eğlenceli vakit geçirdiği bir mekan haline gelmiş durumda.

Ziyaretçiler, 2 bin metre yükseklikteki pistlerde kayak yapmanın keyfini çıkarırken, aynı zamanda dağın etkileyici manzarası eşliğinde kızakla kaymanın tadını çıkarıyorlar. Yurduntepe'deki yaklaşık 6 kilometrelik pist, kayakseverlerin dikkatini çekiyor ve tatil yoğunluğu devam ediyor.

Ilgaz Dağı'na İstanbul'dan tatil için gelen Murat Ayçiçek, AA muhabirine, "Ilgaz'ın atmosferi gerçekten harika. Özellikle pistler muhteşem. Tüm kayak ve snowboard tutkunlarına burayı tavsiye ediyorum. Kesinlikle pişman olmazlar" dedi.

Özel Güvenlik Görevlileri eğitim alıyor! Özel Güvenlik Görevlileri eğitim alıyor!

Ayçiçek ailesi, iki gündür Ilgaz'da olduklarını belirterek, "Ailecek kayak yapıyoruz ve pistler gerçekten harika. Tesisler çok modern ve keyifli bir atmosfer sunuyor. Gelecek yıllarda burayı mutlaka tekrar ziyaret edeceğiz" şeklinde konuştular.

Snowboard tutkunu Mine Ayçiçe ise, yaklaşık 20 yıldır bu sporu yaptığını ve Ilgaz'ın ilk kez ziyaret ettiklerini ifade ederek, "Ilgaz çok güzel bir yer. Pistler geniş ve bakımlı, telesiyejlerin kapasitesi yüksek olduğu için beklemek zorunda kalmıyoruz. Üstelik telesiyejlerin üstü kapalı olduğu için soğuktan etkilenmiyoruz. Burası gerçekten konforlu bir kayak merkezi" şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı