Gençlik ve Spor ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının destekleriyle Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından yapılan bu merkez, Ocak 2020'den beri kayakseverleri ağırlıyor.

Başkan Baltacı’dan bayramda dayanışma mesajı Başkan Baltacı’dan bayramda dayanışma mesajı

Doğal güzellikleriyle tanınan Yurduntepe Kayak Merkezi, özellikle 5,6 kilometrelik pistiyle dikkat çekiyor.

Sezonun 30 Aralık'ta başlamasının ardından, mart ayında etkili olan yoğun kar yağışıyla birlikte sezonun uzatıldığı belirtildi.

Yurduntepe Kayak Merkezi İşletme Sorumlusu Hakkı Kaya, 70 günlük kayak sürecinde merkezin sadece 2 gün kapalı kaldığını ve bu süredeki kapanmaların dahi doğal sebeplerden kaynaklandığını ifade etti.

Şubat ayında beklenen sıcaklıklara rağmen kar kalitesinin hiç düşmediğini belirten Kaya, "Kayak sezonunun mart sonuna kadar devam etmesini bekliyoruz. Son yaşanan kar yağışıyla birlikte sezonun 15 gün daha uzadığını görmek bizi ve misafirlerimizi mutlu etti" dedi.

Yurduntepe Kayak Merkezi'ne gelen kayakseverler de yaşanan bu beklenmedik kar yağışıyla birlikte sezonun uzamasından memnuniyet duyduklarını belirterek, Ilgaz Dağı'nın eşsiz doğasında keyifli vakit geçirdiklerini dile getirdiler.

Ankara'dan gelen Metin Yeşilyurt, pistin güzelliğini ve kar kalitesini övgüyle anlatarak, "Sezonun uzamasıyla birlikte bir ay daha burada kayak yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bu önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Ilgaz Dağı'ndaki Yurduntepe Kayak Merkezi, beklenmedik kar yağışıyla birlikte sezona ekstra günler ekleyerek kayakseverlerin memnuniyetini sağladı.

Kaynak: AA