KEAH’ta yoğun bakım hemşireliği eğitim programı başladı KEAH’ta yoğun bakım hemşireliği eğitim programı başladı

Düzenlenen kurs eğitimine Kastamonu, Sivas ve Samsun illerinden 21 sağlık personeli kursiyer katılım sağladı. Teorik ve Uygulamalı olarak düzenlenen Eğitimde, Hastane öncesinde USG Kullanımı, USG cihazı ve Artefaktlar, E-Fast, Toraks USG, Kardiyak USG, Vasküler USG (Aort ve Vena Cava), Girişimsel USG ve yapılan pratik uygulamalar ile katılımcı sağlık personellerine genel USG kullanımı ve Hastane öncesinde USG kullanımı konularında eğitim verilerek USG kullanımı konusunda katkı sağlaması amaçlanmıştır.

Düzenlenen eğitimde, teorik ve uygulama konularında Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim sorumlusu Prof.Dr. Fatma Mutlu Kukul Güven, Radyoloji uzmanı  Dr.Öğr.Üyesi Bünyamin Ece, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hasan Burak Kaya ve Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) USG kurs koordinatörü ve Sivas Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Behnan Gülübay tarafından eğitimler verildi.

İki günlük Eğitimin tamamlanmasının ardından İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok ‘a ziyarette bulunan Eğitimci Acil Tıp Uzmanı Dr. Behnan Gülübay ve  katılımcı kursiyerlere katılım belgeleri takdim edildi.

Kastamonu Il Sağlık Müdürlüğü (1)-4

Editör: Banu Türkmenoğlu