Müdür Gümüş mesajında şunları kaydetti;

"Kastamonu eğitim ailesi olarak Türkiye Yüzyılı'nın eğitim alanında belirlenen hedeflerine ulaşmak için canla başla çalıştığımız 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 1. döneminin sonuna geldik. Başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın tamamlanmasına katkıda bulunan değerli yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimize mutlu bir tatil diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Aydınlık yarınlarımızın geleceği öğrencilerimizi yetiştirirken özveri ile çalışıyorsunuz. Biliyorum ki her öğrenciyi kendi evladınız gibi görerek onun daha iyi yetişmesi için sabırla, fedakârlıkla yürümektesiniz. Daha nitelikli bir toplumun inşasını sağlamak ve ülkemizi yarınlara daha güçlü hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Sürekli değişen ve dönüşen dünyada sorumluluk duygusuyla, kararlılıkla ve heyecanımızla öğrencilerimizin kültürle, bilimle, sanatla ve hayatla sağlıklı bağlar kurmaları için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.

Kastamonu Üniversitesi büyümeye devam ediyor Kastamonu Üniversitesi büyümeye devam ediyor

Sevgili Öğrencilerimiz,

Geride bıraktığımız yarıyıl boyunca verdiğiniz emeğin geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız. Göstermiş olduğunuz gayretten dolayı hepinizi kutluyorum.

Okul ortamında ve dışında yoğun eğitici, öğretici, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler geçirdiniz. Yarıyıl tatilini kendiniz için verimli geçen bir zaman dilimine dönüştüreceğinize inanıyor; kitapları zihninizin yanı başından eksik etmediğiniz ve farklı etkinliklerle ufkunuzu genişlettiğiniz, aile büyüklerinizle sevgi dolu bir tatil diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımız bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Tatil sürecinde çocuklarımıza rehberlik ederek onları çeşitli aktivitelere yönlendirmeliyiz.

Onlara doğru rehberlik ederek yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel ve güçlü yarınlarında yerlerini alacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

Editör: Ercan Çatal