Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladıklarını, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacaklarını bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre mart ayı aile destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. Yani Aile Destek paketi ödemeleri Mart ayında Ramazan ayı öncesine çekilmiş oldu. Hak sahipleri T.C kimlik numarasına göre ödemelerini alabilecek.

Giresun Üniversitesi fındık tarımıyla ilgili 5 ana başlıkta yeni projeler hazırlayacak Giresun Üniversitesi fındık tarımıyla ilgili 5 ana başlıkta yeni projeler hazırlayacak

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklama, kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımlarını sürdürdüklerini belirtti.

Türkiye Aile Destek Programı’nın yeni dönem ödemeleri başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş’ın açıklamalarına göre, bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4 milyar lira destek sunulacak. Bakanlık, sosyal yardım programları kapsamında bugüne kadar hanelere sağlanan toplam desteği 72,3 milyar liraya ulaştırdı.

Bakan Göktaş, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı'na dahil ettiklerini anımsattı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu ay içinde ihtiyaç sahibi ailelere toplam 4 milyar lira ödeme yapılacağını duyurdu. Bakanlık, sosyal yardım programlarıyla vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Kaynak: Kartal Gazetesi - Merve Aydın