2024 yılı İHH kurbanlık bağış fiyatları açıklandı! Kurban Bayramı'nı ibadetle geçirmek isteyen vatandaşlar, İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından belirlenen kurban bedellerini öğrenmek için harekete geçti. Bu yıl Kurban Bayramı, 16-19 Haziran tarihleri arasında kutlanacak ve İHH, hem yurt içi hem de yurt dışı kurban bedellerini belirleyerek bağış almaya başladı. Kastamonu IHH başkanı Kadir Horuz, fiyatları açıkladı.
İşte 2024 İHH kurban bağış fiyatları ve bağış yapma yöntemleri hakkında tüm detaylar...

2024 İHH Kurban Bağış Fiyatları ne kadar?

İHH, 2024 yılı için kurbanlık bağış fiyatını 6700 TL olarak belirledi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın duyurusuna göre, İHH'ya vekalet yoluyla kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlar, 6700 TL tutarındaki bağışı çeşitli yöntemlerle gerçekleştirebilirler.

Bağış Yapma Yöntemleri

  1. Banka Havalesi: Vatandaşlar, İHH'nın belirttiği banka hesaplarına havale yaparak kurban bağışlarını gerçekleştirebilirler. Örneğin, Kastamonu İHH için bağışlar Ziraat Katılım Bankası'nın Kastamonu şubesindeki TR95 0020 9000 0085 9586 0000 01 IBAN numarasına yapılabilir. Bağış yaparken hisse sahibinin adı, soyadı ve telefon numarası açıklama kısmına yazılmalıdır.

  2. Kredi Kartı ile Ödeme: İHH'nın online bağış ekranı üzerinden kredi kartı ile ödeme yapmak mümkündür. Bağış ekranına gerekli bilgileri doldurup "Bağış Yap" butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

    Kıyma çekimi ücretsiz olunca, kuyruk oluştu.. Kıyma çekimi ücretsiz olunca, kuyruk oluştu..
  3. Elden Ödeme: İHH vakıf merkezine bizzat giderek elden ödeme yapabilirsiniz.

60 ÜLKEDEN GAZZE'YE YARDIM ELİ
İHH, 32 yıldır süren yardım kampanyalarıyla ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor. 2024 Kurban çalışmaları kapsamında, Türkiye dahil 60 ülkede kurban emanetlerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine kurbanlarınızı ulaştırarak yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Kurban bağışlarınızla hem ibadetinizi yerine getirebilir hem de ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve bağış işlemleri için İHH'nın resmi web sitesini ziyaret edebilir veya doğrudan vakıf merkezleriyle iletişime geçebilirsiniz.

İHH Bağış Ekranı ve İletişim Bilgileri

Bağış işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmek için İHH'nın resmi web sitesinde yer alan online bağış ekranını kullanabilirsiniz.

Editör: Serkan Kebecioğlu