Toplantıda ilk olarak Tosya İncebel köyü 3 Çeşme Suyu membaı ihtilaflı tahsisi hakkında hazırlanan Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu raporu görüşüldü. Rapor doğrultusunda su tahsis kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının diğer gündem maddesinde Tosya Bayat köyü Maden Suyu 1-2-3 ve Sütlüpınar 1-2-3-4 membaılarının ihtilaflı tahsisi hakkında hazırlanan Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu raporu görüşüldü. Rapor doğrultusunda su tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının devamında Araç Karacalar köyü sınırları içerisinden geçen Araç Çayı üzerinde bulunan maden ruhsat sahası rezerv alanının, tesis ve stok alanı ile birleştirilmesi hakkında hazırlanan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu görüşüldü. Rapor doğrultusunda söz konusu alanların birleştirilmesi kabul edildi.

IMG-20240104-WA0032

Tülün: "İlim Yayma Cemiyeti 68 babayiğit tarafından kuruldu" Tülün: "İlim Yayma Cemiyeti 68 babayiğit tarafından kuruldu"

Toplantıda son olarak Taşköprü Alamabatak köyü sınırları içerisinde bulunan madenin ruhsatının 5 yıl süreyle uzatım teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonu’na gönderildi.

Editör: Serkan Kebecioğlu