Başkan Baltacı: “Bayramlarımızı hak ettiği şekilde kutlamayı özlemişiz” Başkan Baltacı: “Bayramlarımızı hak ettiği şekilde kutlamayı özlemişiz”

İçişleri Bakanlığı, 46 farklı şehirde kadrolu memur alımı için başvuruları almaya başladı. Kamu personeli alımı kapsamında adaylar, 11 ayrı bölümden mezun olmaları şartıyla başvuru yapabilecekler. İşte detaylar:

Hangi Şehirlerde 75 Kamu Memur Alımı Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı, Adana'dan Yozgat'a kadar toplamda 46 ilde kamu memur alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, ve Yozgat illerinde başvurular kabul edilecek.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapacak adayların belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Bunlar arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 35 yaşını doldurmamış olmak ve 2022-2023 KPSS'den en az 70 ve üzeri puan almış olmak bulunmaktadır.

Hangi Bölüm Mezunları Başvuru Yapabilecek?

Kadrolu kamu personeli alımı için başvuruda bulunacak adayların belirli bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Bu bölümler arasında Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık (Mimarlık Programı), İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans bölümleri yer almaktadır.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Tarihleri

İçişleri Bakanlığı, 46 şehirde kamu personeli alımı için başvuruların 2 Şubat 2024 tarihine kadar alınacağını duyurdu. Adaylar başvurularını Bakanlık tarafından sağlanan online başvuru ekranı üzerinden gerçekleştirmelidirler. Başvuru işlemleri, "İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru" alanından yapılacaktır.

Editör: Serkan Kebecioğlu