Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı tarafından, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Merkezi'nin yapımı için alınan arsada bugün ilk kazma vuruldu. Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Sözcüsü Hasan Karaalioğlu ve Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Çiftçi konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karaalioğlu, "Kastamonu’nun tarihsel ve kültürel himayesine uygun bir projeyi inşallah hayata geçirmek için çalışıyoruz" dedi. 

Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Merkezi'nin yapımına bugün itibariyle başlandı. Yapımına başlanan arazi, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı tarafından alınmıştı.

Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfın'da, Bodrumda konferans salonu, 1’inci katta dükkan, 2’inci ve 3’üncü katlarda misafirhane ve yemekhane olacak. Öte yandan vakıf, ziyaretçilere hizmet etmeye devam edecek. 

"Burada Kastamonu’nun tarihsel ve kültürel himayesine uygun bir projeyi inşallah hayata geçirmek için çalışıyoruz" diyen Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Sözcüsü Hasan Karaalioğlu arsanın önünde yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

8 Ağustos 2023 Salı günü itibariyle Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı tarafından geçtiğimiz günlerde arazisiyle birlikte satın alınan üzerine yapacağımız vakıf binasının Cenab-ı Allah'ın izniyle bugün ilk kazması vuruldu. Burada Kastamonu’nun tarihsel ve kültürel himayesine uygun bir projeyi inşallah hayata geçirmek için çalışıyoruz.

Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Çiftçi ise şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda Kastamonu’da Hazreti Pir Şeyh Şabanı Veli Kültür Vakfı'nın almış olduğu arsanın önündeyiz. Metruk binanın önünde hafriyat başladı. İnşallah bu komplekste bodrum olacak. Bodrumda konferans salonu, 1’inci katta dükkan, 2’inci ve 3’üncü katlarda misafirhane ve yemekhane olarak Şeyh Şabanı Kültür Vakfına ve buraya gelen ziyaretçilere hizmet etmeye devam edecek inşallah.”

WhatsApp Image 2023-08-08 at 14.53.36 (1)