Laura isimli ineğe defalarca tecavüz ettiği aktarılan 59 yaşındaki Mehmet A.'nın Hollanda'da oturma izni olmadığı ortaya çıktı. Yetkililer, olayın ardından Karabüklü olduğu iddia edilen Mehmet A.'nın kaçak olarak ülkede yaşadığını tespit etti.

SGK, maaş için boşanan ve kaçak çalışanları radarına aldı! SGK, maaş için boşanan ve kaçak çalışanları radarına aldı!

Hollanda'nın Enschede şehrindeki Wooldrik Hayvanat Bahçesi Müdürü, geçtiğimiz yılın ortalarında bazı şüpheli aktivitelerin farkına vardıktan sonra kamera sistemini kullanarak hayvanları takibe aldı. Kamera görüntülerinde, bir adamın kapanış saatinden sonra hayvanat bahçesine girip inek Laura'yı bir ahıra çektiği ve ardından pantolonunu tutarak çıktığı görüldü.

Yöneticilerin dikkati çeken bu durumu üzerine hızla hareket ederek ahıra gittiklerinde, 59 yaşındaki Mehmet Y. adlı Türk vatandaşını suçüstü yakaladılar. Ancak yakalanan şahsın Hollanda'da oturma izni olmadığı ve kaçak olarak yaşadığı belirlendi.

Mehmet Y., dört hafta boyunca Rotterdam havaalanındaki gözaltı merkezinde tutulduktan sonra ülkeden sınır dışı edildi. Ancak hayvanat bahçesi yetkilileri, tecavüzcünün cezasını çekmeden Türkiye'ye gönderilmesinin doğru bulunmadığını belirtti.

Kaynak: RAIR Foundation