Ancak bu keyfin kâbusa dönüşmemesi ve eğlencenin her gün sürdürülmesi için havuz öncesi ve sonrası duş almaya dikkat etmelisiniz. Havuzdan önce duş almak, üzerinizdeki kirlerin havuza ulaşmaması açısından önemlidir. 
Havuz sonrası duş almak ise mikrop kapmamak ve hastalanmamak için gereklidir. Havuzdan çıkar çıkmaz duş aldığınız takdirde üzerinizdeki klordan kolay bir şekilde arınır ve klorun zararlı etkilerinden korunursunuz. 
Duş almak için eve, otele ya da yazlığa gitmeyi beklediğinizde vakit kaybedersiniz. Bu nedenle havuz kenarlarına duş yaptırılmalıdır. Otel, yazlık gibi yapıların yanındaki havuzlar ya da eğlence tesisi olarak hizmet veren havuzlar için birbirinden farklı duş modellerini tercih edebilirsiniz. Modellerin estetik bir yapıda olmasına dikkat ettiğiniz takdirde havuz kenarlarında hoş bir görüntü ortaya çıkar. Aynı zamanda kaliteye de önem vermelisiniz. Kaliteli ürünler, uzun süre kullanım olanağı sunar. 

Havuz Duşu Modelleri
Havuz duşu modelleri farklı özelliklere sahip olarak üretilir. Yağmurlama sistemli, ayak yıkama yeri olan, sıcak ve soğuk su bataryalarına sahip farklı model seçenekleri vardır. Ürünlerin yükseklikleri ve genişlikleri birbirinden farklıdır. Bahçe duşu modellerinde duş başlığı sayısı bir ya da daha fazla olabilir. Kullanım sıklığını ve tercihlerini belirledikten sonra size uygun olan modelleri satın alabilirsiniz.


Havuz Duşu Özellikleri
Havuz duşu özellikleri modellere göre değişiklik gösterir:
Duş sisteminin yüksekliği iki metrenin üzerindedir.
205 cm, 220 cm gibi farklı yükseklik seçenekleri bulunur.
Bazı modellerde ayak yıkama sistemi yer alır.
Ayrıca ayrı bir ayak yıkama sistemi de dilerseniz satın alabilirsiniz.
Havuz duşu üretiminde en yaygın kullanılan malzeme paslanmaz çeliktir. Bu sayede nemden ya da güneş ışığından kaynaklanan nedenlerle korozyon meydana gelmez.
Havuz duşu yere monte edilerek kullanılır. 


Havuz Duşu Montajı Nasıl Yapılır?
Havuz duşu modellerinin montajı son derece kolay bir şekilde yapılır. Şehir şebeke suyuna yapılacak bağlantı neticesinde günün her saatinde duş almak mümkün olur. Montajın sorunsuz bir şekilde yapılması, uzun süre herhangi bir problem yaşanmaması açısından önemlidir. 


Havuz Duşu Seçimi Nasıl Yapılır?
Sahil duşu modelleri arasından seçim yaparken uzun süre kullanabileceğiniz bir ürüne yönelmelisiniz. Kaliteli malzemeden üretilmiş tasarımlar, size daha uzun süreli kullanım fırsatı sunar. Eğer malzeme kalitesi yüksekse herhangi bir arıza durumu ile kolay kolay karşılaşmazsınız. Böylece her havuz keyfinden önce ve sonra duşunuzu rahatlıkla almanız mümkün olur. 
Havuz duşu seçerken kullanıcı sayısını dikkate almanız gerekir. Otel, pansiyon gibi tesisler için birden fazla duş başlığına sahip bir model seçmelisiniz. Ayrıca bu tarz ürünlerden birden fazla satın almanızda da fayda vardır. Bu sayede havuzdan çıkanlar, sıra beklemeden duş alabilir. 
Havuz duşu pratik kullanım özelliklerine sahip olmalıdır. Pratik bir şekilde açılan duş başlığı ve musluklarda su yoğunluğuna da önem vermelisiniz. Sıcak ve soğuk su ayarı yapılması, duş konforunu artıran detaylardan biridir. Otellere, belediyelere, diğer kamu kurumlarına ya da  şahıslara ait havuzlar için beklentilerinize uygun bir havuz duşu satın alabilirsiniz. 

Kastamonu'da kurbanlıklar elde kaldı... Kastamonu'da kurbanlıklar elde kaldı...


Ovata Steel Havuz Duşu 
Havuz duşu satın almak isteyenler, marka kalitesine dikkat etmelidir. Kaliteli markalara ait duş sistemleri, uzun yıllar problem yaşanmadan kullanılır. Ovata Steel havuz duşunu tercih ettiğiniz takdirde kaliteli bir duş sistemini; havuz kenarlarına, sahillere kurabilirsiniz. Aynı ya da farklı modellerden çok sayıda sipariş verebilirsiniz. Ürünleriniz size hızlı bir şekilde teslim edilir. Estetik bir görüntüye sahip havuz duşu modellerini satın almak için ürün sayfalarında yer alan talep formunu doldurabilirsiniz.   

Havuz duşu ile ilgili detaylı bilgi için https://www.ovatasteel.com/havuz-dusu-sistemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Editör: İrfan Salcı