AK Parti eski Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü'nün İGM Başkanı olmasının ardından göreve Hasan Yağcıoğlu getirilmişti. Dün ise il başkanlığı görevine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Ahmet Sevgilioğlu getirildi. 

Hasan Yağcıoğlu ise il başkanlığı görevine atanan Sevgilioğlu'na başarılar diyerek açıklamalarda bulundu.

Hangi görev ve pozisyonda olursa olsun Türkiye Yüzyılı ideali için çalışmaya devam edeceğini söyleyen Yağcıoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Şerife Bahçeci CHP’de! Şerife Bahçeci CHP’de!

“Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle AK Parti Kastamonu İl Bakanlığımıza Ahmet Sevgilioğlu atanmıştır. Önceki Dönem İl Başkanımız Doğan Ünlü'den aldığımız bayrağı layıkıyla taşımak adına gece gündüz demeden çalışmanın gayretinde olduk. İl Başkanlığı atama sürecinde annemin ve kayınvalidemin rahatsızlığı dolayısıyla ailem, genel merkezimiz ve yol arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde bu kutlu göreve yeniden talip olmama yönünde kararımız ortaya çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve genel merkezimiz de sağ olsunlar her zaman olduğu gibi bu görüşümüzde de yanımızda oldular. Gök kubbede hoş bir sada bırakabildiysek ne mutlu bizlere. Bu süreçte kalbini kırdığımız, üzdüğümüz olduysa haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Görev süremiz boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'e, Teşkilat Başkan Yardımcımız, Karadeniz Bölge Koordinatörümüz Sayın Muhammed Avcı'ya, İl Koordinatörümüz Sayın Av. İsmail Altınöz’e ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Bu süreçte omuz omuza birlikte çalıştığımız, milletvekillerimize, il yönetim kurulu üyelerimize, il kadın kolları başkanımız ve yönetimine, il gençlik kolları başkanımız ve yönetimine, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, belediye meclis üyelerimize,  önceki dönem il ve ilçe başkanlarımıza, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ile yönetimlerine, köy başkanlarımız ve yönetimlerine,  mahalle başkanlarımız ve yönetimlerine, sandık başkanlarımız ve yönetimlerine,  delegelerimize, üyelerimize, kuruluştan bugüne partimizin çeşitli kademesinde görev alan tüm teşkilat mensuplarımıza, muhtarlarımıza, STK ve oda başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hangi görev ve pozisyonda olursak olalım, bugüne kadar nasıl bu davanın bir neferi olarak hizmet ettiysek bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla, yılmadan ve yorulmadan Türkiye Yüzyılı idealimiz için çalışmaya devam edeceğiz. İl Başkanımız Ahmet Sevgilioğlu'na görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim utandırmasın inşallah. İlimize ve büyük AK Parti ailemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

Editör: Ercan Çatal