Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim"

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı TV366 ve Açıksöz TV’nin ortak yayınında seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

“İKİ EMEKLİ ADAY NASIL BU DEVASA BÜTÇEYİ YÖNETEBİLİYOR”
“İki tane emekli aday nasıl oluyor da bu kadar devasa bir seçim bütçesini yönetebiliyorlar?”
Geçen programda seçim süreciyle ilgili konuşan Baltacı, mütevazı bir seçim bütçeleri olduğunu, seçim otobüsleri bile olmadığını ifade etmişti. Ertesi gün seçim otobüsü çıkmıştı. Bununla ilgili Baltacı şunları kaydetti; 
“O akşamda dedim ki; “Ertesi gün bir aracımız gelecek.” Ertesi gün bir seçim otobüsümüz geldi. Partimize ait bir seçim otobüsünü giydirdik. Partimize ait küçük Doblo marka bir aracımızı giydirdik. 2 arkadaşımız birer tane minibüs giydirdi. Billboardlardaki reklamlarımız da daha önceden kiraladığımız billboardlardır. 70 tane billboard var ve bunlardan 10 tanesini 15 günlüğüne kiraladık.”

Bütçe yoktu, nasıl oluştu? Birisi mi destekliyor? Gibi sorulara cevap veren Baltacı; “Benim sorduğum soruyu dönüp bana sormanın bir anlamı yok ki. Benim sorduğum sorulara cevap versinler. İki tane emekli aday nasıl oluyor da bu kadar devasa bir seçim bütçesini yönetebiliyorlar? Önce onun cevabını versinler. Bizim seçim bütçemiz mütevazı bir seçim bütçesi. Bizim seçim bütçemiz genel merkezimizin partiye gönderdiği bütçeye ve benim ayırdığım bütçeye aittir. Seçim bütçesi neden önemlidir biliyor musunuz? Seçimde harcadığınız para bir şekilde Kastamonu halkından çıkmasın diye çok önemlidir. Kıyaslayın bakın, her köşe başına bakın, kimin arabasını kimin minibüsünü göreceksiniz. Bizim arabalarımızın arkasındaki reklamlarımızı görürseniz bilin ki Kastamonu halkı Hasan Baltacı’nın kampanyasına sahip çıkmıştır.”

“KİMSENİN ADLİ SİCİLİNE BAKMIYORUZ”
HDP ya da DEM Parti ile bağı sorulan Baltacı; “Fiili bir bağımız olsa gider orada siyaset yaparım. Cumhuriyet Halk Partisi’nde niye siyaset yapalım. DEM Parti ya da HDP’de siyaset yapıp da Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan insanlar olamaz mı? Yasal bir engeli olmadıktan sonra isteyen herkes Cumhuriyet Halk Partisi’nde gelip siyaset yapabilir. Ama Kastamonu’da Milliyetçi Hareket Partisi’nde il başkan yardımcılığı, il yöneticiliği yapmış olup da bizim partimizde il yönetimine aldığımız arkadaşlarımız vardı. Niye kimse bunları sormuyor mesela. AK Parti’de siyaset yapıp da Kastamonu’da Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev alan arkadaşlarımız var. Niye kimse bunu sormuyor? 2015 Genel Seçimlerinde Kastamonu’da Milletvekili Aday Adayı olan değerli doktorumuz Cem Ovalıoğlu var. Şimdi eşi Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bakırköy Belediye Başkan Adayı. Şimdi AK Parti’den gelebiliyor, İYİ Parti’den gelebiliyor, MHP’den gelebiliyor da bir insan yasal bir partiden DEM Partisi’nden veya başka bir partiden niye gelemesin. Gelebilir. Biz bize gelip üye olan hiç kimsenin adli siciline bakmıyoruz. İnsanlar yasal olarak siyaset yapma hakkına sahipse gelip partide siyaset yapabilirler.”  (Ercan ÇATAL)

Kaynak: Ercan ÇATAL