TFF tarihinde ilk kez hakem formalarına sponsorluk alırken NG Kütahya Seramik, hakem formalarının sırt ve tek kol logo sponsoru ve Hakem Akademisi sponsoru oldu.

TFF, NG Kütahya Seramik ile yaptığı 2026-2027 sezonun sonuna kadar sürecek 4 yıllık anlaşma ile tarihinde ilk kez Trendyol Süper Lig, Trendyol 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Ziraat Türkiye Kupası, Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi hakem formalarına sponsorluk aldı. NG Kütahya Seramik, hakem formalarının sırt ve tek kol logo sponsoru olmasının yanı sıra Türk hakemlerinin geleceğine yatırım yapma hedefiyle TFF Hakem Akademisi'nin de sponsoru oldu.

İsrail saldırısında Filistin'de hayatını kaybeden masum ve sivil vatandaşlar için saygı duruşu ile başlayan TFF - NG Seramik sponsorluk anlaşması imza töreni, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetlilerin katılımıyla TFF Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Taraftarın çağrısına Doğanyurt Belediyesi'nden destek! Taraftarın çağrısına Doğanyurt Belediyesi'nden destek!

Büyükekşi: “Türk futbol ailesi olarak masum insanlara karşı yapılan her türlü zulmü kınıyoruz”

Törende konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, konuşmasının başında İsrail'in, masum sivillerin, kadın ve çocukların hayatını kaybetmesine neden olan Gazze'deki saldırısıyla ilgili olarak, "Gazze'de masum sivillerin sığındığı ve tedavi gördükleri hastaneye yapılan saldırıyı kınıyorum. İşlenen bu savaş suçunda hayatını kaybeden masum insanlara, çocuklara, bebeklere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Biliyorsunuz 3 gün süreyle ülkemizde milli yas ilan edildi. Türk futbol ailesi olarak masum insanlara karşı yapılan her türlü zulmü kınıyoruz. Bu hafta tüm profesyonel müsabakalara takımlarımız siyah bant ve pankart ile çıkacaklar. Yine müsabakalardan önce hayatını kaybeden siviller için saygı duruşu yapılacak." ifadelerini kullandı.

"Türk hakemliği için tarihi bir sponsorluk anlaşmasını duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

TFF ile NG Kütahya Seramik arasındaki Türk hakemliği için tarihi bir sponsorluk anlaşmasını duyurmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Büyükekşi, "NG Kütahya Seramik ülkemizin en köklü şirketlerinden biri. Seramik sektörünün de önde gelen firmaları arasında. Bugün kendileriyle uzun soluklu bir yol arkadaşlığını başlatıyoruz. Sizlerin huzurunda imzalayacağımız 4 yıllık anlaşma ile hem hakem formalarımızın sırt ve tek kol logo sponsoru hem de TFF Hakem Akademisi'nin sponsoru olacak. Hakemlerin formalarında yer alan ilk sponsor olarak bir ilke imza atacak. Aynı zamanda Hakem Akademisi'ne de sponsor olarak Türk hakemliğinin gelişimine çok önemli bir destek sağlayacak." dedi.

"Hakemlerin gelişimi ve yeni hakem yetiştirilmesi öncelikli konularımız arasında"

Göreve geldikleri ilk günden bu yana, Türk futbolunu topyekün ileriye taşımak için birçok projeye imza attıklarının altını çizen Mehmet Büyükekşi, "Türk futbolunun en önemli paydaşları arasında yer alan hakemlerle ilgili de önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Hakemlerimizin özlük haklarını iyileştirdik. 7 yıldır zam yapılmayan hakem maaşlarına zam yaptık. Hakemlerimizin maç başı ücretlerinde de önemli artışlar sağladık. Hakemlerin gelişimi ve yeni hakem yetiştirilmesi bizim öncelikli konularımız arasında. Hakemlikte tecrübe ve eğitim en önemli konular. Bizler bunun için, hakem eğitimlerimizi yeniledik ve sürekli hale getirdik. Sürdürülebilir başarı ve gelişimi sağlayabilmek için Hakem Akademisi'ni kurduk. Bu akademide en alt seviyeden en üst seviyeye tüm hakemlerimiz UEFA kriterlerinde eğitim alıyor. Hakemliğe başlama yaşını 15'e düşürdük. Hakem kadromuzu gençleştiriyoruz. İnşallah tüm bu emekler karşılığını bulacak." şeklinde konuştu.