AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Türkiye’nin ateş çemberi içerisinde olduğunu söyleyerek; “Cumhur İttifakı bu tehlike görülerek 15 Temmuz’dan sonra Cumhur İttifakı ruhu oluşmuş ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve bu ittifaka destek olan diğer parti liderlerinin bir araya gelmesiyle ülkemizin bu ateş çemberinden uzak tutulması amaçlanmıştır. Bu ittifak içerisinde olup da ittifakın ruhunu anlayamayan veya benimseyemeyen birtakım siyasetçilerimiz de bulunmakta. Biz Kastamonu’da AK Parti teşkilatı olarak Cumhur İttifakına halel getirebilecek bütün eylemlerden uzak durma gayreti içerisinde olduk. Çünkü 2023 genel seçimlerinde Cumhur İttifakı ülkenin uçurumun kıyısından dönmesine sebep olan çok büyük bir güçtür.” Diye konuştu.

“Hasan Baltacı’nın ekmeğine yağ süren açıklamalardır”

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın’ın basına yansıyan bazı açıklamalarını üzülerek izlediğini ifade eden Güzel şunları kaydetti; “2019 yılında Yüksel Bey, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı olarak önemli bir rol oynamıştı. Bizim dönemde adayımız Tahsin Babaş’tı. Aydın’ın özellikle seçime 1 hafta kala adliye önünde şov yapma gayreti içerisinde hareket ettiğini, eline birtakım evraklar alarak adliyenin yolunu tuttuğunu ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu gördük. Bu tamamen tribünlere oynamaktan öte bir davranış değildi. O dönem içerisinde Cumhur İttifakı ruhuna bağlı kalarak birçok konuda bunlara vatandaşlarımızın itibar etmeyeceğini düşünerek herhangi bir açıklama gereği dahi hissetmemiştik. Ancak bugün geldiğimiz noktada yine aynı şekilde 2019’daki iddiaların tamamen birebir kopyası olan iddialarla Yüksel Bey’in yine aynı şeyleri tekrarlayarak basın önünde bir algı çalışması içine girmiş olduğunu gördük. Bu algı çalışması Cumhur İttifakı ruhunu tamamen bozan, Hasan Baltacı’nın ekmeğine yağ süren açıklamalardır.”

İBB Başkanı İmamoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketi Trabzon'a geldi İBB Başkanı İmamoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketi Trabzon'a geldi

Yüksel Aydın’ın Devlet Bahçeli’nin ahlakıyla ahlaklanmadığını düşünüyorum.”

Akif Güzel konuşmasının devamında, Yüksel Aydın’ın Devlet Bahçeli’nin ahlakıyla ahlaklanmadığını düşündüğünü belirterek; “Yapmış olduğu açıklamalar tamamen tutarsız. Elinde ne iddia varsa bunları 2019’da Cumhuriyet Savcılığı’na teslim etmiş. Yapılan araştırmada Tahsin Babaş ile ilgili herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı yargı kararıyla ortaya çıktı.” ifadelerine yer verdi.

Güzel, savcılıkla ilgili raporu canlı yayında izleyicilere sundu.

Akif Güzel Seçim Özel

“Yüksel Aydın’ın ifade vermemesinden kaynaklı dosya kapanmadı”

Güzel, o dönem dava ile ilgili Tahsin Babaş’ın Yüksel Aydın’dan şikâyetçi olduğunu belirterek; “Dosyada aynı zamanda şüpheli sıfatıyla Yüksel Aydın’da soruşturma dosyası içerisinde araştırma içerisinde. Ama kendisine yazılan davet mektuplarına hiçbir şekilde cevap vermemiştir. Tabi Yüksel Aydın’ın şüpheli sıfatıyla ifade vermeye gelmemiş olması sebebiyle ifadesi alınamadığından dosya tekemmül etmedi. Bundan kaynaklı olarak da dosya, Tahsin Babaş’la ilgili herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı halde sırf Yüksel Aydın’ın şüpheli sıfatıyla ifade vermemesinden kaynaklı olarak kapanmamış durumda. Kendisini yargının üstün de mi gördü bilmiyoruz. Yüksel Aydın’ın şahsında bu tür iftiralar vücut buldu. Geçtiğimiz 5 yıla bakıldığı zaman bu iftiraların altının boş olduğu, o dönem seçimleri kazanma gayesi tamamen iftira niteliğinde olduğunu vatandaşımız gördü. Bu durumdan vatandaşımız ve Yüksel Aydın’ın İl Başkanı olduğu MHP teşkilatı rahatsız oldu. 2019 seçimlerinde Galip Bey’in belediye başkanı seçilmesinden sonra görevden alındı. O dönemde Yüksel Bey sağlık problemlerinden ayrıldığını söylemişti ama işin aslı böyle. Yine bu dönem de çıktığı yayınlara baktığımda Yüksel Bey’in yaptığı mimiklerden dolayı sağlık problemleri olduğunu düşünüyorum. Bir an önce doktora görünmesini tavsiye ediyorum.” dedi. (Ercan ÇATAL)

Editör: Ercan Çatal