Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Kastamonu Olgunlaşma Enstitüsüziyaret etti. Ziyareti esnasında İl Müdürü Gümüş'e Şube Müdürleri Mücahit Kılınç ve Gürsel Yıldız eşlik etti.

'Gibi' dizisinin yeni yüzü Kastamonu'dan tercih edildi 'Gibi' dizisinin yeni yüzü Kastamonu'dan tercih edildi

olgunlaşmaenstitüsüziyaret (8)

Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, el dokuması ürünleri, taş baskı ve tırnak bağı ürünlerini inceledi. Ziyaret kapsamında el dokuma, gümüş işlemeciliği, ahşap, taş baskı, el ve makine nakışı ve giyim atölyelerinde yürütülen çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.

olgunlaşmaenstitüsüziyaret (5)

olgunlaşmaenstitüsüziyaret (2)

Kastamonu Olgunlaşma Enstitüsünün birimlerini dolaşan İl Müdürü Hasan Gümüş, "Toplumun her kesimine hitap eden, pratik becerilerin kazanıldığı, sanatsal etkinliklerle kişisel ve mesleki gelişime katkı sağlayan atölyelerimiz sayesinde kültürel mirasımız yaşatılarak gelecek nesillere aktarılırken geleneksel el sanatlarımızla tarihi değerlerimiz korunmuş oluyor. Kastamonu Olgunlaşma Enstitümüzde usta öğreticilerimizin emekleriyle çok güzel işler üretilmektedir. Emeği geçen idareci, usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum." dedi ve başarılar diledi.

olgunlaşmaenstitüsüziyaret (3)

Editör: Ercan Çatal