Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, beraberindeki heyetle birlikte Cide ilçemizi ziyaret etti.

İlçe programı kapsamında Cide İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Gümüş’e, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker, Şube Müdürleri Adem Türkmenoğlu ve Halil İbrahim Kara eşlik etti. Cide İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Uğur ve Şube Müdürü İsmail Kaya ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. İl Müdürü birimleri gezerek, kurumda incelemelerde bulundu. Kurum çalışanlarına yeni eğitim öğretim yılında çalışmalarında başarılar diledi.

Gümüş'ten şube şeflerine ‘Ekip’ vurgusu Gümüş'ten şube şeflerine ‘Ekip’ vurgusu

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Cide İlçe Millî Eğitim Toplantı Salonu’nda Cide İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul müdürleri toplantısı yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker, Şube Müdürleri Adem Türkmenoğlu, Halil İbrahim Kara, Cide İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Uğur, Şube Müdürü İsmail Kaya ve Cide ilçemizdeki okul müdürleri katıldı. Toplantıda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar, kurslar, taşımalı öğrenciler gibi konular detaylı bir şekilde ele alındı.

Gümüş, yaptığı açılış konuşmasında: “Eğitim öğretim çalışmalarımız Kastamonu'muzda başarılı bir şekilde devam ediyor. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın başarılarla dolu bir yıl olması için okullarımızın başarılarını daha üst noktalara taşıyacağınıza olan inancım büyüktür” dedi. Eğitim öğretimin sorunsuz bir şekilde devamı için tüm idarecilerin üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirdiğini vurgulayan İl Müdürü: “yapmış olduğumuz ziyaretlerde okullarımızda eğitim öğretimin başarılı bir şekilde devam ettiğine şahit olmaktayız. Tüm idarecilerime ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.

CİDE ŞEHİT NECMİ YILDIRIM ORTAOKULU ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

İl Millî Eğitim Müdürü Gümüş, okul ziyaretinde öğrencilerle gelecek hedefleri üzerine sohbet etti ve onların taleplerini dinledi. Gümüş: “Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek ve yaşatacak olan çocuklarımızı gelecek yüzyılı okuyabilecek donanımda yetiştirmek bizim görevimizdir” dedi. 8. sınıf öğrencilerini ziyaretinde de LGS sürecinde dikkat edilmesi ve yapılması gereken çalışmalar, zaman planlaması ve yönetimi, kitap, bilimsel makale okumanın önemi üzerine paylaşımlarda bulundu ve başarılar diledi.

Gümüş, Cide Birol Durası Anadolu Lisesi’ni de ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Ziyarette Okul Müdüründen okulda yürütülen çalışmalar ve eğitim öğretim süreçleri hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek onlarla gelecek hedefleri, YKS süreci, zaman yönetimi, kitap okuma ve bilimsel çalışmalara ilgi duymanın önemi gibi konular üzerine sohbet etti ve onların taleplerini dinledi. “Gençlerimizi medeniyetimizden aldığımız ilhamla kendi bayrağını, vatanını, milletini, dinini önceleyen ondan sonra da gelecek yüzyılı ve gelecek yüzyılları okuyabilen gençler olarak yetiştirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullanan Gümüş, öğrencilere başarı diledi.

MİLLİ EĞİTİM CİDE (2)MİLLİ EĞİTİM CİDEMİLLİ EĞİTİM CİDE (3)

(HABER MERKEZİ)