Oyunun savunma yönünde ciddi bir mesafe kat ettiklerini, hücum yönünde ise gelişmeye devam ettiklerini ifade eden Fırat Gül şunları söyledi:

“Oyunun savunma tarafında çok ciddi bir mesafe kaydettik. Bu maç skorlarına da yansımış durumda. Hücum tarafının geliştirilmesi biraz daha zor, biraz daha organizasyon ve beceri isteyen bir iş ve işin o tarafını da yavaş yavaş geliştiriyoruz. Tabi bunları geliştirirken de aynı zamanda skor almamız gereken bir süreçti. Hem skor alıp hem bunları geliştirmek biraz zordu ama çok çalışma, tekrar ve oyuncuların irade korumasıyla uzun mesafe kat ettik. Tabii ki bu maçlara da yansıdığı için ayrıca mutluluk verici bir durum.”

Hiçbir Maç Oynanmadan Kazanılmaz (1)

Kastamonulu kızlar güne 3 galibiyet ile başladı Kastamonulu kızlar güne 3 galibiyet ile başladı

“TEK GÜNDEMİMİZ UŞAKSPOR MAÇI”

“Önümüzdeki Çarşamba günü Uşakspor maçı var. Pazar günü ise Derincespor. Derincespor tabii ki şu anlık bizim gündemimizde yok. Şu an tek gündemimiz Uşakspor maçı. Uşakspor matematiksel anlamda küme düştü gibi görünüyor ama sonuç itibariyle 11 tane oyuncu ile oynayacağız. Şartlar ne olursa olsun sonuçta kendini göstermeye çalışan genç oyunculardan kurulu bir takım. Bunun avantajları ve dezavantajları var bizim açımızdan. Biz her türlü duruma karşı hazırlıklıyız. Maça iyi hazırlandık, hazırlanmaya da devam ediyoruz. Hiçbir rakibimizi de küçümseme gibi bir lüksümüz olamaz. Çünkü karşımızda bir takım var ve bir şehri temsil ediyor. Onlar da kendilerine göre bir mücadele verecektir.”

“BİZ KAZANMAK İÇİN MÜCADELEMİZİ VERECEĞİZ”

“Geçtiğimiz haftalarda küme düşme potasındaki takımların, şampiyonluğa oynayan takımlara nasıl engel olduklarını görmüştük hep beraber. Bu da bizim için bir donedir. Ben daha önceden çalıştığım takımlarda da bu tarz durumlar yaşadık. O yüzden hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz diyorum ve biz kazanmak için mücadelemizi vereceğiz. Çarşamba günü elimizden geleni yapacağız.”

Hiçbir Maç Oynanmadan Kazanılmaz (2)

“BİZ KESİNLİKLE ŞU AŞAMADA MAÇ MAÇ GİDİYORUZ”

“İlk geldiğim günden beri aynı şeyi söylüyorum. Fikstür avantajı diye bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Sadece önümüzdeki maça odaklı bir şekilde ilerliyoruz. Bizim için şu an tek gerçek Uşak maçı. Bu maçtan 3 puan aldığımız zaman, bizim 6 tane kazandığımız maçın bir anlamı var. Uşak maçında puan sıkıntısı yaşarsak, o zaman 6 tane aldığımız maçın bir anlamı kalmıyor. Biz kesinlikle şu aşamada maç maç gidiyoruz. Bizim için şu an tek gerçek Uşakspor maçını kazanmak.”

İSKENDERUN MAÇI

GMG Kastamonuspor’un geçen hafta 3 farkla yendiği İskenderun maçını değerlendiren Gül; “Biraz önce söylediğim gibi. Oyunun hücum tarafında gün ve gün üzerine koyarak devam ediyoruz. Dediğim gibi biraz zor gelişen bir taraf. Şu an orada da bir mesafe kat ettik. İnşallah gollü galibiyetleri almaya devam ederiz.”

Editör: Ercan Çatal