Fırat Gül’le yolların ayrılmasının ardından Kırmızı Siyahlıların başına geçen 42 yaşındaki genç teknik adam daha önce Ankaraspor, Adana 1954 FK ve Yeni Mersin İdmanyurdu’nu çalıştırdı.

Erzurumspor, Boluspor, Altay ve Pendikspor gibi takımlarda atletik performans antrenör olarak da görev alan Çağlayan, oluşturduğu tempolu, arzulu ve coşkulu takımlarla tanınıyor.

Özellikle geçtiğimiz sezonun büyük bir bölümünde çalıştırdığı Adana 1954 FK’dan önemli işlere imza atan genç teknik adam 24 resmi maçta 2.21 puan ortalaması yakalamıştı.

Gmg Ksk'nın Teknik Direktörü Çağlayan'dan Ilk Açıklamalar! (2)

“TEK YÖNLÜ BİR OYUN OYNAYAN DEĞİL,

Altınordu FK, Yıldız'ı kadrosuna kattı! Altınordu FK, Yıldız'ı kadrosuna kattı!

SAHA İÇERİSİNDE A, B, C PLANLARI OLAN

BİR TAKIM OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Saha içerisinde tek yönlü oynayan değil, A, B ve C planları olan bir takım oluşturmak istediğini söyleyen Adem Çağlayan, “Yeni hedefler, yeni bir sezon. Kastamonuspor zaten çok önemli isimlerden oluşan bir kadroya sahip. Bu sene daha doğru bir kadro mühendisliği yapmamız lazım. Sadece tek yönlü bir oyun oynayan takım değil, saha içerisinde A, B, C planları olan, oyuncular üzerinden sürekli geçişler yapabilen, her oyuncunun özelliğine göre planlama yapan bir takım oluşturmak istiyoruz” dedi.

“COŞKULU VE SEYİR ZEVKİ YÜKSEK MAÇLAR İZLETECEĞİZ”

Gazi Stadı’nı dolduracak olan taraftarlar coşkulu ve seyir zevki yüksek maçlar izleteceklerinin altını çizen GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Adem Çağlayan’ın açıklamaları şöyle:

“Top sahip olan, coşkulu, ne oynadığını bilen, sürekli pozisyon üreten, dinamik ve ön alan baskısını şiddetli ve yüksek tempoda yapan bir takım oluşturacağız. İnşallah girdiği pozisyon sayısı fazla olan, seyir zevki yüksel bir takım oluşturmak istiyoruz. Taraflı tarafsız herkesin taktirini toplayan, tribünde bizi desteklemeye gelecek olan taraftarımıza güzel bir maç izletecek takım olacağız.”

“TRANSFER YAPMAMIZ GEREKEN BÖLGELER VAR”

“İç transferde kadromuzda tuttuğumuz oyuncuların kalitesine çok güveniyoruz. Dış transferde de önemli isimleri kadromuza kattık. Henüz transferde bitmiş değil. Halen transfer yapmamız gereken bölgeler var. Bu bölgeler üzerinde sportif direktörümüzle birlikte çok emek harcıyoruz. Transferi tamamladığımızda inşallah hedeflerimize ulaşabilecek bir kadro ortaya çıkartacağız.”

Adem Çağlayan (1)

“OYNATMAK İSTEDİĞİMİZ OYUN İÇİN

UYGUN PROFİLLERİ ARIYORUZ”

“Transferde belirli bir sayımız yok. Sadece mevkiler üzerinde yoğunlaştık. Oynatmak istediğimiz oyun için uygun profilleri arıyoruz. Onun üzerinde çalışıyoruz. Transfer hiçbir zaman bitmez. Belki kampa geldiğimizde bazı oyuncularımızla yollarımızı ayırıp tekrar takviye yapacağız. Biz transfer yaparken isme bakmıyoruz. Sadece bize uygun oyuncu profillerini arıyoruz. Kampa kadar 1-2 mevki dışında transferi tamamlamak istiyoruz.”

“3’LÜ OYNAMAK ÇOK KEYİFLİ AMA ÜZERİNDE

DAHA ÇOK ÇALIŞILMASI GEREKEN BİR SİSTEM”

“Geçtiğimiz sezon Kastamonuspor 3’lü oyun anlayışı ile sahaya çıktı. Ancak benim şahsi fikrimi soracak olursanız bu oyunu çok doğru oynamadıklarını düşünüyorum. Bu oyunu oynatan 2 hocamıza da saygı duyuyorum. Herkesin oyuna bakış açışı var. Herkesin bir felsefesi var. Bence o oyunu oynamak için doğru bir kadro değildi. 3’lü oynamak çok keyifli ama üzerinde daha çok çalışılması gereken bir sistem. Benim gözlemlerime göre bu oyun anlayışı ile bazı oyuncuları farklı yerlerde değerlendirip onların bütün özelliklerini kaybettirdiler. Bu takım 3’lü oynanmayacağını görüp 4’lüye dönülebilecek bir yapıya da sahipti. Ancak hocalarımızın taktiri o yönde oldu. Nihayetinde play-off’ta yarı final oynayan bir takım var. Emek veren herkese teşekkür ediyoruz.”

“TARAFTARIMIZDAN İNANÇLARINI KAYBETMEDEN

BİZE DESTEK VERMELERİNİ İSTİYORUZ”

“Kastamonuspor taraftarı gerçekten şehirlerine takımlarına bağlılar. Bizde bu takımın şampiyon olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sezon bittiğinde inşallah takımlarını 1. Lig’de görecekler. Zaten Kastamonu’da, Kastamonuspor’da o potansiyele sahip. Sakin kalsınlar, bize destek versinler. Bizim iç çekişmelere ayıracak vaktimiz yok. Bizlere inansınlar. Sabırlı olsunlar. Sezon bittiği zaman hep birlikte 1. Lig’de olacağız. Hepsinden inançlarını kaybetmeden bize destek vermelerini istiyoruz.”

Muhabir: Serkan HORUZ