Futbolculuk kariyeri boyunca GMG Kastamonuspor’un yanı sıra Trabzonspor, Ankaragücü, Samsunspor, Eskişehirspor, Başakşehir FK gibi önemli takımların formalarını terleten 35 yaşındaki Abdülaziz Solmaz, sezonun sona ermesinin ardından GMG Kastamonuspor Başkanı Cengiz Aygün tarafından sportif direktörlük görevine getirildi.

Saha içindeki tecrübelerini, yönetici olarak saha dışına taşımak isteyen Solmaz, doğru bir takım yapılanması hayata geçirmek istediklerini söyledi.

Solmaz “Kısa, Orta Ve Uzun Vadeli Planlamalar Yapıyoruz” (2)

Yıldızlar Judo Avrupa Kupası'nda Düzce'den Hiranur Birinci Avrupa üçüncüsü oldu Yıldızlar Judo Avrupa Kupası'nda Düzce'den Hiranur Birinci Avrupa üçüncüsü oldu

Kulüp olarak kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar yaptıklarını ifade eden Abdülaziz Solmaz, “Başarı için planlı ve programlı çalışmak gerekiyor. Türkiye’de maalesef günlük planlar yapılıyor. Ama biz kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar yaptık. Bunları hayata geçirmek içinde neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum” dedi.

“FUTBOLU BIRAKMAK KOLAY OLMADI”

GMG Kastamonuspor Sportif Direktörü Abdülaziz Solmaz şunları söyledi:

“17 yıl profesyonel olarak futbol oynadım. Birçok önemli kulübün formasını terlettim. Böyle bir kariyerin ardından futbola veda etmek kolay olmadı. Ama maalesef her şeyin bir sonu var. Geriye dönüp baktığımda çok güzel hikayeler, anılar, hüzün ve mutluluklar yaşadım. Futbola bana kattığı her şey için minnettarım.”

“ŞAMPİYON OLARAK VEDA ETMEK İSTERDİM”

“Geçtiğimiz sezonda şampiyon olup, o kupayı kaldırarak futbola veda etmek isterdim. Ama maalesef nasip olmadı. Kastamonuspor’da çok güzel, çok özel yıllar geçirdim. Böylesine güzel bir takımda kaptanlık, abilik yapmak benim için özeldi. Bu yıl yine saha içinden gelen birisi olarak bütün deneyimlerimi şampiyon olabilmek adına kullanacağım. İnşallah bütün fedakarlıkları yapıp mutlu sona ulaşacağız.”

“KISA, ORTA VE UZUN VADELİ PLANLAMALAR YAPIYORUZ”

“Geçtiğimiz sezon futbolcu olarak bu kulübün içerisindeydim. Eksikler artılar mutlaka oldu. Ancak bunlardan bahsetmek şuan çok doğru olmaz. Tabii ki benim gözlemlerim oldu. Neler yapılması gerektiğini biliyorum. Başarıya ulaşmak için planlı ve programlı hareket etmek gerekiyor. Türkiye’de maalesef yarınlar düşünülerek hareket edilmiyor. Ama biz kısa, orta ve uzun vadede yapıyoruz. Bunları hayata geçirmek içinde neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum ve bunun için çok yoğun bir mesai harcıyoruz.”

Solmaz “Kısa, Orta Ve Uzun Vadeli Planlamalar Yapıyoruz” (3)

“ADEM HOCANIN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM”

“Sayın Fırat Gül ile yollarımızı ayırdıktan sonra birçok hoca gündemimize geldi. Başkanımız ve yönetim kurulumuz ile yaptığımız değerlendirmelerden sonra bizim hedeflerimize uyacak en doğru hocanın Adem Çağlayan olacağına karar verdik. Çünkü Adem hoca sürekli kendisini geliştiren, sahaya ve oyun sistemlerine kafa yoran başarıya ve gelişime odaklı teknik direktör. Ayrıca genç oyuncuları geliştiren ve değer katan bir yapısı var. İnşallah bize de bu yönde çok katkıları olacaktır. İkimizin de ortak hedefi bu sezon GMG Kastamonuspor’u şampiyon yapabilmektir.”

“5 MEVKİYE TRANSFER DÜŞÜNÜYORUZ”

“Başkanımız Cengiz Aygün ve teknik direktörümüz Adem Çağlayan ile birlikte yoğun bir tempoda transfer çalışmalarını sürdürüyoruz. Şuana kadar birçok önemli futbolcuyu kadromuza kattık. Hepsi bir birinden değerli futbolcular. Bu transferleri yaparken yalnızca bu günü düşünerek hareket etmedik. GMG Kastamonuspor’un geleceğini de garanti altına almak için önemli genç yetenekleri de bünyemize kattık. Burada tabi ki Başkanımız Cengiz Aygün’e teşekkür etmek istiyorum. Bu transferleri yapabilmemiz için bütün imkanlarını seferber ediyor. Hocamızla sürekli iletişim halindeyiz. Planlamamız dahilinde kanada, orta sahaya, stopere, sağ beke ve kaleye transfer yapmak istiyoruz.”

Solmaz “Kısa, Orta Ve Uzun Vadeli Planlamalar Yapıyoruz” (4)

“TEKNİK HEYET, FUTBOLCU VE YÖNETİM ARASINDAKİ

İLETİŞİMİ EN DOĞRU ŞEKİLDE KURACAĞIM”

“Geçtiğimiz sezon GMG Kastamonuspor’un takım kaptanı olarak sahada yer aldım. Şimdi ise sportif direktör olarak yönetim tarafındayım. Futbolcu kardeşlerimin geçtiğimiz yıl abileri, arkadaşları ve takım kaptanlarıydım. Şimdi ise yöneticileriyim. Tabi ki her zaman yanlarında olmaya devam edeceğim. Sorunlarıyla tek tek ilgileneceğim. Teknik heyet, futbolcu ve yönetim arasındaki iletişimi en doğru şekilde kuracağım. Ancak tüm bunları yaparken duygusallıktan uzak, daha profesyonel şekilde kararlar vereceğim.”

“TARAFTARIMIZLA ÇOK GÜZEL BİR BAĞ KURDUK”

“Sözlerime son verirken bu oyunun gerçek sahibi taraftarımıza da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Onların olmadığı futbol düşünülemez. Bizde burada onlarda çok güzel bağ kurduk. Bu yılda sabırla bizi desteklesinler inşallah onlarla birlikte özellikleri şampiyonluk kupasını bu yıl Kastamonu’ya getireceğiz.”

Muhabir: Serkan HORUZ